iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 7. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4427
zhlédnutí

Události, komentáře

Propojení vlády a SPOZ? — Recept na čistší ovzduší? — Evakuovaní poslanci — Digitalizovaný brak?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Propojení vlády a SPOZ?

  0:34 do playlistu

  Propojení vlády a SPOZ?
  Kabinet Jiřího Rusnoka pověřil vedením svého úřadu místopředsedu SPOZ Radka Augustina. Dlouholetý Zemanův podporovatel nahradí v čele úřadu Lubomíra Poula. K případnému druhému pokusu o sestavení vlády se dnes vyjádřil prezident Miloš Zeman. Stranám bývalé vládní koalice by ho umožnil jen v případě, že mu dodají 101 notářsky ověřených poslaneckých podpisů. Je pověření Radka Augustina dalším důkazem propojení mezi vládou, prezidentem Zemanem a SPOZ? Nejedná vláda před hlasováním o důvěře netakticky? Jak to komentují parlamentní strany? A co říkají na nejnovější požadavek prezidenta? Zeptáme se šéfa klubu TOP 09 a Starostové Petra Gazdíka a předsedy Senátu Milana Štěcha /ČSSD/. Politickou analýzu připojí komentátor ČRo Petr Hartman.

 • Telegraficky
 • Recept na čistší ovzduší?

  28:49 do playlistu

  Recept na čistší ovzduší?
  Vláda Jiřího Rusnoka odmítla návrh Moravskoslezského kraje, aby peníze vybrané od znečišťovatelů ovzduší dostávaly regiony a ne Státní fond životního prostředí. Podle příslušného ministerstva by to mohlo ohrozit evropské dotace. Kraj taky navrhoval, aby úředníci mohli kontrolovat, čím se topí v domácnostech. Stanovisko kabinetu je pro Poslaneckou sněmovnu jen doporučením. Co kraj říká na zamítavý postoj vlády? A jaká bude jeho další strategie? Odpoví hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák /ČSSD/.

 • Evakuovaní poslanci

  36:17 do playlistu

  Evakuovaní poslanci
  Protesty v Bulharsku se znovu vyhrocují. Až zásah těžkooděnců ukončil blokádu parlamentu. Ministry a poslance evakuovali pomocí opancéřovaných vozů. Demonstranti budovu oblehli kvůli plánovanému zvýšení schodku státního rozpočtu. Desetitisíce lidí se v ulicích velkých měst víc než měsíc dožadují rezignace socialistické vlády. Jaká je situace v Bulharsku? Proč se protesty znovu vyhrocují? A kam až může dospět nová politická krize? Hostem Událostí, komentářů bude ředitel regionů MAFRA Veselin Vačkov.

 • Digitalizovaný brak?

  42:25 do playlistu

  Digitalizovaný brak?
  Ústav pro českou literaturu digitalizuje rodokapsy. Červená knihovna, krváky a další populární magazíny z počátků 20. století se staly předmětem seriózního bádání. Na internetu je v digitalizované podobě k dispozici přes 200 svazků. Proč se Ústav pro českou literaturu zabývá populárním čtivem? Jde o fenomén prvorepublikové četby, nebo druhotnou literaturu? A čím si právě tyto magazíny zasloužily právo na digitalizaci? Otázka pro ředitele Ústavu pro českou literaturu Pavla Janáčka.

Přehrát vše

Související