iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 7. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
4261
zhlédnutí

Události, komentáře

Rusnokova vláda — Českobudějovické napětí — Exkluzivní host

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rusnokova vláda

  0:38 do playlistu

  Rusnokova vláda
  Na seznam vznikajícího kabinetu Jiřího Rusnoka přibývají další jména. Post ministra práce a sociálních věcí přijal někdejší ředitel Lesů České republiky František Koníček, ministrem zahraničí se stane bývalý diplomat a člen Fischerovy vlády Jan Kohout, na ministerstvo zdravotnictví míří náměstek Fakultní nemocnice Motol Martin Holcát a přírodovědec Dalibor Štys povede resort školství. Jaké má na ministerstvu priority? Hostem bude kandidát na ministra školství Dalibor Štys. Jak si ČSSD pořadí s tím, že už tři její členové kývli na angažmá ve vládě Jiřího Rusnoka? Zeptáme se předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jeronýma Tejce. Jaký bude Rusnokův kabinet? A co už známá jména vypovídají o jeho směřování? Probereme s politologem Josefem Mlejnkem a Patrikem Eichlerem z Masarykovy demokratické akademie.

 • Telegraficky
 • Českobudějovické napětí

  33:20 do playlistu

  Českobudějovické napětí
  Minimálně sedm lidí si v nejbližších dnech vyslechne obvinění kvůli sobotní demonstraci v Českých Budějovicích. Kriminalisté teď zpracovávají desítky hodin videomateriálu. Pochybnosti o tom, jestli nešlo střetu s demonstranty zabránit ještě před branami sídliště Máj, kde žije početná romská komunita, policie odmítá. Zvládli policisté sobotní zásah? Dalo se protiromské demonstraci zabránit? A co vidět za vyhrocenými vztahy mezi majoritou a romskou komunitou nejen v Českých Budějovicích? Téma pro primátora Českých Budějovic Juraje Thomu /HOPB/ a politologa, odborníka na extremismus Miroslava Mareše.

 • Exkluzivní host

  42:20 do playlistu

  Exkluzivní host
  F. Murray Abraham, představitel Salieriho z Formanova filmu Amadeus, vystoupí v rámci festivalu Prague Proms ve Smetanově síni Obecního domu. A bude hostem Událostí, komentářů.

Přehrát vše