iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 5. 2013
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
1991
zhlédnutí

Události, komentáře

Zbraně syrským rebelům? — Pokuta za předváděcí akce — „Exportní pervitin“ — Šaryk vypráví

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zbraně syrským rebelům?

  0:37 do playlistu

  Zbraně syrským rebelům?
  Evropská unie ruší zbrojní embargo zakazující dodávky zbraní syrským rebelům. Ministři zahraničí sedmadvacítky se v Bruselu nedohodli na jeho prodloužení, které prosazovalo Česko, spolu s Rakouskem a Švédskem. Rusko opatření umožňující vyzbrojit povstalce kritizuje a syrské vládě pošle protiletecké rakety. Co přinese zrušení zbrojního embarga? Budou některé země Evropské unie zásobovat syrskou opozici zbraněmi? A hrozí, že se dostanou až k radikálním islámským skupinám? Hostem bude europoslanec, místopředseda zahraničního výboru EP Libor Rouček /ČSSD/, Rashid Khalil z Iniciativy pro svobodnou Sýrii a arabista, redaktor Českého rozhlasu Štěpán Macháček.

 • Telegraficky
 • Pokuta za předváděcí akce

  22:39 do playlistu

  Pokuta za předváděcí akce
  Rekordní pokutu ve výši dva miliony korun vyměřila Česká obchodní inspekce za předváděcí akce. Dostala ji První česká reklamní společnost za promyšlenou manipulaci a agresivní nátlak na seniory během prodeje. Jsou kontroly předváděcích akcí dostatečné? A odradí prodejce od nekalých obchodních praktik? Téma pro ústředního ředitele České obchodní inspekce Vladimíra Velčovského.

 • „Exportní pervitin“

  32:33 do playlistu

  „Exportní pervitin“
  V Evropě výrazně přibývá nových syntetických drog. Na trhu se objeví přibližně jedna nová látka týdně. Vyplývá to z evropské zprávy o drogách. Dokument taky upozornil na to, že kontinentem se šíří český pervitin. Co dalšího z něj vyplývá? Jaké jsou trendy v Česku a Evropě? Zeptáme se národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila.

 • Byznys dnes
 • Šaryk vypráví

  42:07 do playlistu

  Šaryk vypráví
  Adaptaci ve své době velmi populárního polského seriálu z druhé světové války Čtyři z tanku a pes připravilo ostravské Divadlo loutek. Samotné téma připravovalo už od devadesátých let. Proč realizace trvala tak dlouho? A nakolik adaptace odpovídá původnímu seriálu? Odpoví ředitelka ostravského Divadla loutek Jarmila Hájková.

Přehrát vše