iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
3018
zhlédnutí

Události, komentáře

Kdo povládne Praze? — Pustošící tornádo — Milion litrů nezdaněného lihu — Zemřel Ray Manzarek z The Doors

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kdo bude vládnout Praze?

  0:38 do playlistu

  Kdo bude vládnout Praze?
  Krize na pražském magistrátu se stupňuje: TOP 09, která včera vypověděla koaliční smlouvu, chce sedm křesel v radě včetně postu primátora. Občanští demokrati to považují za vydírání a postu se vzdát nechtějí. Za Bohuslava Svobodu se postavil i premiér a šéf ODS Petr Nečas - jeho odstranění označil za lidskou a politickou hloupost, která nedopadne dobře. Co se děje na pražském magistrátu? Proč se v Praze už zase rozpadá koalice a co s ní bude dál? Zeptáme se předsedy klubu zastupitelů TOP 09 Jiřího Vávry, radní Aleksandry Udženije /ODS/ a šéfa klubu zastupitelů ČSSD Miroslava Pocheho.

 • Pustošící tornádo

  20:22 do playlistu

  Pustošící tornádo
  Americkou Oklahomu zasáhlo mohutné tornádo. Větrný vír místy dosahoval šířky až tří kilometrů a rychlosti 320 kilometrů v hodině. Největší škody hlásí město Moore, je prakticky celé v troskách. Obyvatelé dostali varování jen čtvrt hodiny předem. Podle oficiální bilance zemřelo 24 lidí, přes dvě stovky utrpěly zranění. Prezident Obama vyhlásil v Oklahomě stav katastrofy a slíbil urychlenou pomoc. Zareagovaly úřady pozdě? Dá se na úder tornáda připravit? A jak se s jeho následky vyrovnat? Odpoví zpravodaj ČT Martin Řezníček a odborník na tornáda z ČHMÚ Martin Setvák.

 • Telegraficky
 • Milion litrů nezdaněného lihu

  32:12 do playlistu

  Milion litrů nezdaněného lihu
  Při vyšetřování metanolové kauzy policie našla až milion litrů nezdaněného lihu. Byl ukrytý v podzemí – zabetonovaný pod sklady v Ostravě, u Slušovic a v Hájích u Duchcova. Všechny tři využívala firma Morávia-Chem. Daňovými úniky přišel stát až o 300 milionů korun. Jak dlouho byly statisíce litrů v podzemních skrýších? A jak je možné, že je policie odhalila až teď? Znamená to konec rozsáhlým podvodům s lihem v Česku? Odpoví šéf ÚOOZ Robert Šlachta.

 • Byznys dnes
 • Zemřel Ray Manzarek z The Doors

  43:28 do playlistu

  Zemřel Ray Manzarek z The Doors
  Zemřel Ray Manzarek, klávesista skupiny The Doors. Zakládajícímu členovi legendární rockové kapely bylo 74 let. Svého slavnějšího partnera ze skupiny, zpěváka Jima Morrisona, přežil o celých dvaačtyřicet let. Jaká byla cesta The Doors mezi světové rockové legendy? Otázka pro hudebního publicistu Ondřeje Konráda.

Přehrát vše

Související