iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 5. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2386
zhlédnutí

Události, komentáře

Kauza MUS míří k soudu — Jak přiznávat majetek? — Neštěstí v Bangladéši — Jak přilákat čtenáře?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kauza MUS míří k soudu

  0:34 do playlistu

  Kauza MUS míří k soudu
  Švýcarský soud začne v pondělí projednávat kauzu Mostecké uhelné společnosti. Tamní prokuratura viní její bývalé manažery z praní špinavých peněz a dalších machinací. Česko se k trestnímu řízení nepřipojilo, loni ale začala policie manažery stíhat pro podezření z podvodů při privatizaci firmy. Hostem bude bývalý manažer Mostecké uhelné společnosti Petr Kraus. Komentář připojí redaktorka Aktualne.cz Zuzana Kubátová.

 • Telegraficky
 • Jak přiznávat majetek?

  19:39 do playlistu

  Jak přiznávat majetek?
  Myšlenka prezidenta Miloše Zemana podávat majetková přiznání rozpoutala ve sněmovně souboj o to, který z návrhů jednotlivých stran uspěje. Připraveno je jich minimálně pět. Zvítězí myšlenka plošného zavedení, které upřednostňuje levice, nebo budou majetek přiznávat pouze politici a vysoce postavení úředníci? Téma pro senátora Jiřího Dienstbiera /ČSSD/ a senátora Miloše Vystrčila /ODS/.

 • Neštěstí v Bangladéši

  33:35 do playlistu

  Neštěstí v Bangladéši
  Záchranáři v Dháce hlásí malý zázrak. Z trosek zřícené textilní továrny vyprostili živou ženu, která v sutinách přežila celých 17 dnů. Na místě dál pokračují záchranné práce – počet potvrzených obětí už překročil jeden tisíc. Katastrofa se tak zapíše mezi největší průmyslová neštěstí v historii. V jakých podmínkách se šije oblečení pro evropské firmy? A jaká opatření Bangladéš chystá k předcházení podobných tragédií? Téma pro politického geografa Martina Riegla.

 • Jak přilákat čtenáře?

  40:12 do playlistu

  Jak přilákat čtenáře?
  Roznášky knih až domů, společné snídaně nebo tématické kufříky – novinky, kterými se snaží knihovny přilákat nové čtenáře a ty stávající udržet. Daří se jim to? Zeptáme se organizátorky akcí z knihovny ve Vyškově Zdeňky Adlerové a Hany Vackové z knihovny v Brně.

Přehrát vše

Související