iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 3. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2962
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o živnostníky — Picek ministrem obrany — Napětí na Kypru

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o živnostníky

  0:38 do playlistu

  Spor o živnostníky
  Stínový ministr financí Jan Mládek se znovu omluvil za svoje výroky o tom, že živnostníci parazitují na zaměstnancích – jeho kritikům to ale nestačí. Asociace živnostníků považuje jeho slova za skandální a Strana soukromníků dokonce podala trestní oznámení. Mládek ale trvá na tom, že drobní podnikatelé odvádějí proti zaměstnancům málo. Miroslav Kalousek označil návrhy sociální demokracie za kroky k reálnému socialismu. Jak chce ČSSD řešit rozdíly v odvodech mezi živnostníky a zaměstnanci? A je to vůbec žádoucí? Hostem bude stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek a ministr průmyslu a obchodu, 1. místopředseda ODS Martin Kuba /ODS/.

 • Telegraficky
 • Picek ministrem obrany

  22:42 do playlistu

  Picek ministrem obrany
  Po téměř třech měsících bude mít resort obrany nového šéfa – Vlastimila Picka. Do funkce ho zítra jmenuje prezident Zeman a vyhoví tak návrhu premiéra Nečase. S rozhodnutím ale nesouhlasí vicepremiérka Karolína Peake. Ta ve funkci ministryně obrany skončila po osmi dnech – mimo jiné kvůli tomu, že Picka odvolala z pozice náměstka. Co konkrétně jí na osobě Vlastimila Picka vadí? Konzultoval s ní premiér jeho jmenování? A jak bude strana LIDEM dál postupovat? Zeptáme se vicepremiérky Karolíny Peake.

 • Napětí na Kypru

  37:43 do playlistu

  Napětí na Kypru
  Po oznámení kyperské vlády, že kvůli hrozícímu bankrotu zdaní bankovní vklady, se situace dramatizuje. Banky, kterým hrozí masivní odliv peněz, zůstávají do středy zavřené. Lidé se totiž začali bouřit a peníze z bank vybírat. Kabinet ale musí získat na daních šest miliard eur – jinak nedostane pomoc od Eurozóny. Je prolomení institutu soukromého vlastnictví vhodnou cestou k řešení zadluženosti země? Probereme s investičním bankéřem Ondřejem Jonášem.

 • Byznys dnes
 • Strýček Váňa

Přehrát vše