iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 2. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2877
zhlédnutí

Události, komentáře

Žaloba pro velezradu? — Papežovo loučení — Tajemné černé díry — Čarodějův učeň

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Žaloba pro velezradu?

  0:31 do playlistu

  Žaloba pro velezradu?
  Za politické hrátky označil prezident Klaus postup skupiny senátorů, kteří na něj chtějí podat žalobu pro velezradu. Ostře je kritizuje taky premiér Nečas. Podle něj jde o politickou ubohost. Svůj podpis pod žalobu už připojilo osmadvacet členů horní komory. Mimořádná schůze Senátu je svolaná na pondělí. Podají senátoři žalobu pro velezradu? A má žaloba reálnou šanci uspět? Hostem bude předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/ a ústavní právník, poradce prezidenta republiky Jaroslav Kuba.

 • Telegraficky
 • Papežovo loučení

  24:26 do playlistu

  Papežovo loučení
  Desetitisíce lidí se ve Vatikánu rozloučily s Benediktem XVI. při generální audienci. Odstupující papež přirovnal osm let v čele katolické církve k plavbě v neklidných vodách – a dodal, že Bůh nedopustí, aby se církev potopila. Z úřadu oficiálně odejde zítra v osm hodin večer. Jak konkrétně audience probíhala? A jaká bezpečnostní opatření ji provázela? Do Vatikánu se spojíme se zvláštním zpravodajem ČT Jakubem Nettlem.

 • Tajemné černé díry

  31:31 do playlistu

  Tajemné černé díry
  Špičky evropské astrofyziky se sjely do Prahy. Zahajují tady projekt, který bude v následujících pěti letech zkoumat černé díry. Víc řekne ředitel Astronomického ústavu Akademie věd ČR Vladimír Karas.

 • Byznys dnes
 • Čarodějův učeň

  39:36 do playlistu

  Čarodějův učeň
  Netradiční baletní horor připravilo Národní divadlo. Režisérský tandem SKUTR převedl do taneční podoby slavnou pohádku Čarodějův učeň. Příběh o chlapci Krabatovi vychází z literární předlohy Otfrieda Preusslera. Jak složité je převést pohádku do baletního představení? Zeptáme se jednoho z režisérů Martina Kukačky. Na motivy knihy vznikl i jeden z nejslavnějších hororových animovaných filmů Karla Zemana. Probereme s Ondřejem Beránkem, spoluautorem Muzea Karla Zemana.

Přehrát vše

Související