iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 2. 2013
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2342
zhlédnutí

Události, komentáře

Příliš drahá fotovoltaika? — Historický objev — Zmanipulovaný fotbal? — Divadelní mecenáši

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příliš drahá fotovoltaika?

  0:36 do playlistu

  Příliš drahá fotovoltaika?
  Škody v řádu desítek miliard korun mohli způsobit bývalí pracovníci Energetického regulačního úřadu. A to při nastavování výkupních cen fotovoltaické elektřiny. Ukázal to vnitřní audit ERÚ. Jeho předsedkyně Alena Vitásková dala podnět státnímu zastupitelství, aby celou záležitost prošetřilo. Byly ceny fotovoltaiky nastavovány netransparentně? Šlo o chybu, nebo důmyslný plán jak okrást stát? A na čí vinu audit ERÚ vlastně ukazuje? Hostem bude poslanec, místopředseda hospodářského výboru Aleš Rádl /ODS/, poslanec, předseda hospodářského výboru, stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban /ČSSD/ a energetický analytik Michal Šnobr.

 • Spor o pravomoce
 • Telegraficky
 • Historický objev

  25:31 do playlistu

  Historický objev
  Britští vědci hlásí jeden z největších archeologických nálezů posledních let. Kostra objevená pod parkovištěm v anglickém Leicesteru skutečně patří slavnému anglickému králi Richardovi III. Potvrdily to testy DNA. Co tento objev pro archeologii znamená? A čím je postava krále Richarda III. v historii výjimečná? Zeptáme se archeologa Jana Frolíka a historika z Ústavu světových dějin FF UK Jana Chlubny.

 • Zmanipulovaný fotbal?

  36:03 do playlistu

  Zmanipulovaný fotbal?
  Evropským fotbalem otřásá skandál. Europol odhalil zhruba 380 údajně zmanipulovaných zápasů. Byla mezi nimi třeba kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa. Na sázkách tyto duely vynesly nejméně osm milionů eur. Téma pro šéfredaktora magazínu Hattrick Pavla Procházku.

 • Divadelní mecenáši

  43:22 do playlistu

  Divadelní mecenáši
  Jeden a půl milionu daroval minulý rok mecenášský klub Národního divadla. A právě dnes slaví třetí narozeniny. Jak silná je tradice drobného dárcovství v Česku? Probereme s jednou z nejvýznamnějších mecenášek Národního divadla Dadjou Altenburg-Kohl.

Přehrát vše

Související