iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 1. 2013
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
3730
zhlédnutí

Události, komentáře

Bárta a Škárka osvobozeni — Neústavní amnestie? — Cameronův projev — Zametání fotbalových kauz?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bárta a Škárka osvobozeni

  0:37 do playlistu

  Bárta a Škárka osvobozeni
  Osvobozující verdikt pro Víta Bártu a Jaroslava Škárku – tak rozhodl obvodní soud pro Prahu 5. Loni v dubnu přitom Bártovi vyměřil osmnáctiměsíční podmínku za podplácení a Škárkovi tři roky vězení za podvod. Dnes ale musel zohlednit názor odvolacího Městského soudu v Praze, podle kterého k žádnému trestnému činu nedošlo. Předseda senátu Jan Šott řekl, že měl nulový prostor k vlastnímu posouzení věci a trestní právo se zastavilo před branami politiky. Státní zástupkyně se na místě odvolala. Jak je možné, že dva soudy zaujmou v jedné kauze zcela rozdílné stanovisko? A jak bude případ pokračovat? Hostem bude poslanec Vít Bárta /VV/, trestní soudce a čestný prezident Soudcovské unie Libor Vávra a ústavní právník Právnické fakulty UK Jiří Hřebejk.

 • Neústavní amnestie?

  23:49 do playlistu

  Neústavní amnestie?
  Lednová amnestie prezidenta je podle soudce pražského městského soudu Kamila Kydaly v rozporu s ústavou. Předem ji totiž neprojednala vláda, za kterou premiér dokument spolupodepsal. K Ústavnímu soudu proto dorazil návrh na zrušení amnestie. Má šanci uspět? A co by pak následovalo? Zeptáme se ústavního právníka Právnické fakulty UK Jiřího Hřebejka.

 • Telegraficky
 • Cameronův projev

  29:32 do playlistu

  Cameronův projev
  Britský premiér David Cameron vystoupil s dlouho očekávaným projevem o vztazích s Evropskou unií. Řekl, že chce, aby jeho země zůstala přesvědčeným a aktivním členem reformované sedmadvacítky. Zároveň ale dodal, že po volbách v roce 2015 bude v Británii referendum o setrvání země v Unii. Co Cameron svým prohlášením sleduje? A jak na něj reagovaly členské státy? Probereme s politologem Metropolitní univerzity Bořivojem Hnízdem.

 • Byznys dnes
 • Zametání fotbalových kauz?

  37:55 do playlistu

  Zametání fotbalových kauz?
  Fotbalovými kauzami se bude zabývat výhradně policie. Případné korupčníky potrestá disciplinární komise Fotbalové asociace až poté, co odejdou od soudu s pravomocným verdiktem. Rozhodla o tom FAČR na návrh předsedy Miroslava Pelty. Šéf komise Jiří Golda na to reagoval rezignací. Proč chce Fotbalová asociace omezit vliv disciplinární komise? A není motivem tohoto rozhodnutí zamést některé korupční aféry pod koberec? Téma pro předsedu Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu a předsedu Disciplinární komise FAČR v rezignaci Jiřího Goldu.

Přehrát vše

Související