iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 12. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
3053
zhlédnutí

Události, komentáře

Nesmrtelná koalice? — Otravy metanolem v Polsku? — Hrozba fiskální krize — Nejlepší alba roku

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nesmrtelná koalice?

  0:37 do playlistu

  Nesmrtelná koalice?
  Další vládní krize je pravděbodobně u konce. Odvolaná ministryně obrany Karolína Peake mírní svoje předvánoční slova o konci koalice a hledá způsob, jak ji zachovat. Nelíbí se jí prý, že by vláda stála na poslancích, které shání exministr školství Josef Dobeš. Manévrovací prostor pro jednání si nechala až do 10. ledna. K tomuto datu totiž předsednictvo LIDEM vyzvalo svoje ministry, aby odešli z kabinetu. Jednalo se vůbec o vládní krizi? Nevydala se Karolína Peake směrem, který nastavil předchůdce LIDEM ve vládě, tedy Věci veřejné? Kolik dalších koaličních roztržek se dá očekávat? Odpoví politolog Lukáš Jelínek a komentátor MF DNES Martin Komárek.

 • Platy politiků a soudců
 • Telegraficky
 • Otravy metanolem v Polsku?

  21:08 do playlistu

  Otravy metanolem v Polsku?
  Deset podezřelých úmrtí hlásí Polsko a ukazuje na metanol. Podle tamních médií stopy vedou i do Česka. Tuzemská policie to ale nepotvrdila. Nezanedbaly české úřady kontrolu na hranicích? Šíří se dál smrtelná směs? Nemá v Česku pokračovat bezplatné testování alkoholu? Zeptáme se polské novinářky Barbary Sierszulové a státního zástupce Jiřího Zemka

 • Hrozba fiskální krize

  31:16 do playlistu

  Hrozba fiskální krize
  Demokrati a republikáni stále nenašli shodu v tom, jaké daně budou Američani od roku 2013 platit. Čtyři dny před koncem roku 2012 proto Barack Obama sezval do Bílého domu hlavní představitele Kongresu, dva z každé strany. Společná schůzka je tak nejspíš poslední nadějí, jak odvrátit růst daní z příjmu a automatické rozpočtové škrty, které by mohly USA znovu uvrhnout do hospodářské krize. Je shoda mezi oběma tábory možná? Čeká Američany nejistota až do poslední chvíle? Probereme to se šéfredaktorem Aktuálně.cz Pavlem Tomáškem.

 • Byznys dnes
 • Nejlepší alba roku

  41:15 do playlistu

  Nejlepší alba roku
  Americký časopis Rolling Stone začal bilancovat rok 2012 a přišel s padesátkou nejlepších letošních alb. Vrchol hitparády obsadil Bruce Springsteen. V Událostech, komentářích bude letošní rok, z pohledu světové i domácí hudby, hodnotit vedoucí kulturní redakce ČT Petr Vizina.

Přehrát vše