iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 12. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
6481
zhlédnutí

Události, komentáře

Schválené zvýšení daní — Nevinní Bárta se Škárkou? — Unijní boj proti kouření — Unikátní české sklo

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Schválené zvýšení daní

  0:38 do playlistu

  Schválené zvýšení daní
  Koalice protlačila sněmovnou klíčový stabilizační balíček. Zvyšuje hlavně obě sazby DPH – na 15 a 21 procent. Poslanci přehlasovali veto Senátu a návrh teď musí odsouhlasit prezident. Ten už ale dřív řekl, že se zvyšováním daní nesouhlasí. Na rozhodnutí má 15 dnů a s podpisem nemusí chvátat. S balíčkem přitom počítá návrh státního rozpočet na příští rok. Bude vyšší DPH platit včas, nebo hrozí Česku daňový chaos? Úvodními hosty budou šéf sněmovního rozpočtového výboru Pavel Suchánek /ODS/ a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

 • Telegraficky
 • Nevinní Bárta se Škárkou?

  22:15 do playlistu

  Nevinní Bárta se Škárkou?
  Odvolací soud zrušil tresty pro Víta Bártu a Jaroslava Škárku. Informaci přinesl server iHned.cz. Oba poslanci se teď budou muset znovu postavit před soudce Jana Šotta, který bude znovu rozhodovat. Podle rozsudku vyšší instance, ke kterému bude muset Šott přihlédnout, přitom Bárta neuplácel. Bývalý ministr dopravy se teď proto chce ucházet o post předsedy Věcí veřejných. Jaká je šance, že oba poslance obvodní soud osvobodí? Odpoví Petr Franc, předseda Okresního soudu v Kutné Hoře a člen vedení Soudcovské unie.

 • Unijní boj proti kouření

  27:56 do playlistu

  Unijní boj proti kouření
  Evropská komise přitvrzuje v boji proti cigaretám. Krabičky navrhuje pokrýt odpudivými fotografiemi a varovnými texty. Nové prvky by měly pokrývat tři čtvrtiny přední i zadní strany. Komisaři chtějí taky zakázat cigarety s příchutěmi. S plánem musí souhlasit europoslanci a taky jednotlivé státy unie. Některé z nich by přitom mohly být proti, stejně jako výrobci cigaret. Může nová podoba krabiček snížit počet kuřáků? A nevstupuje unie příliš do svobod jednotlivce? Zeptáme se senátora Jaroslava Kubery /ODS/ a Jarmily Greplové z České koalice proti tabáku.

 • Byznys dnes
 • Unikátní české sklo

  42:21 do playlistu

  Unikátní české sklo
  Přední čeští sklářští výtvarníci – manželé René a Miluše Roubíčkovi – představí své umění v Muzeu Kampa. Oba se výrazně zapsali v Česku a uspěli i na mezinárodní scéně. René Roubíček si třeba z Expa 58 v Bruselu odvezl za své unikátní plastiky, kombinující sklo a kov, Velkou cenu. Jeho žena se naopak věnovala spíš předmětům denní potřeby. V čem je sklářství Roubíčkových originální? Závěrečným hostem bude vedoucí sbírky skla v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze Milan Hlaveš.

Přehrát vše

Související