iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 12. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

14 hlasů
6737
zhlédnutí

Události, komentáře

Zemřel Karel Vaš — Volba prezidenta — Kjótský protokol II

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zemřel Karel Vaš

  0:37 do playlistu

  Zemřel Karel Vaš
  Zemřel bývalý komunistický prokurátor a soudce Karel Vaš. Podle historiků se podílel na justičních vraždách, souzen byl za přípravu vykonstruovaného procesu s generálem Heliodorem Píkou, bývalí političtí vězni mu přezdívali „soudce kat“. Jak ilustruje případ Karla Vaše české vyrovnávání se s komunistickou minulostí? Jsou komunistické zločiny promlčeny jen z pohledu justice, nebo se jimi nechce zajímat ani česká společnost? Debatovat budou místopředseda sněmovního ústavně právního výboru Stanislav Grospič /KSČM/, historik Pavel Žáček z Ústavu pro studium totalitních režimů a soudce, čestný předseda Soudcovské unie Libor Vávra.

 • Telegraficky
 • Volba prezidenta

  24:11 do playlistu

  Volba prezidenta
  Dnes nabídneme analýzu prezidentského kandidáta Tomia Okamury. Debatovat o něm budou komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov, politolog Daniel Kroupa a americký novinář žijící v Česku Erik Best.

 • Byznys dnes
 • Kjótský protokol II

  42:47 do playlistu

  Kjótský protokol II
  Kjótský protokol bude platit dalších osm let. Dohodli se na tom delegáti klimatické konference OSN v katarském Dauhá. Má prodlužování protokolu, od kterého se po Spojených státech a Číně, tedy největších znečišťovatelích ovzduší, odklání i další země, vůbec smysl? Je reálná představa, že se země světa někdy dokážou dohodnout na jednotném postupu v ochraně klimatu?Hostem na závěr bude dánský statistik a environmentalista Bjørn Lomborg.

Přehrát vše

Související