iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 8. 2012
23:30 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2580
zhlédnutí

Události, komentáře

Zvrat v kauze Víta Bárty? — Knetig zproštěn obžaloby — Neprůhledné granty?

30 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zvrat v kauze Víta Bárty?

  0:28 do playlistu

  Zvrat v kauze Víta Bárty?
  Nepravomocně odsouzený Vít Bárta přechází do protiútoku. Žádá Nejvyšší soud, aby byl proces proti němu zastaven. Soudce Jan Šott ho prý odsoudil za výrok, který se odehrál na půdě Poslanecké sněmovny a vztahuje se tak na něj poslanecká imunita. Může odsouzený poslanec se stížností uspět? A jak by to ovlivnilo celý proces? Rozebereme s ústavním právníkem Janem Wintrem.

 • Knetig zproštěn obžaloby

  8:19 do playlistu

  Knetig zproštěn obžaloby
  Další posun v údajné korupci na ministerstvu životního prostředí. Bývalý poradce exministra Pavla Drobila Martin Knetig byl zproštěn obžaloby z nepřímého uplácení. Nepodařilo se prokázat, že k uplácení došlo. Mění dnešní verdikt pohled na celou kauzu Drobil – Michálek? Jak obtížné je prokázat případnou korupci? Téma pro Jaroslava Spurného z týdeníku Respekt.

 • Telegraficky
 • Neprůhledné granty?

  17:37 do playlistu

  Neprůhledné granty?
  Česko se v cizině propaguje i prostřednictvím kultury. A části umělců pomáhá finančně ministerstvo kultury prostřednictvím grantů. Ty jsou ale podle neúspěšných žadatelů neprůhledné a neférové. Na základě jakých kritérií rozděluje ministerstvo dotace? A měl by stát umělce finančně podporovat? Debatovat budou z Petr Hnízdo z ministerstva kultury a šéfdirigent orchestru Prague Symphony a neúspěšný žadatel o dotaci Štefan Britvík.

Přehrát vše

Související