iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 8. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
2384
zhlédnutí

Události, komentáře

Školy bez nových učebnic? — Tomáš Sedláček (1918-2012) — Konec kůrovce na Šumavě? — Papričky v Praze

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Školy bez nových učebnic?

  0:37 do playlistu

  Školy bez nových učebnic?
  Školy už nemají peníze na nové učebnice. Stát totiž snížil příspěvky a situaci zhoršil taky růst DPH. Na některých školách se učí i z více než 10 let starých knih. A peníze na vývoj nových učebnic už dochází taky knihkupcům. Někde zastupují stát obce a školám přispívají. Jinde pomáhají granty a rodiče. Ministerstvo plánuje víc peněz poslat až příští rok. Šetří stát na školství příliš? Hrozí, že zastaralé učebnice ovlivní kvalitu výuky? Téma pro místopředsedkyni sněmovního školského výboru Jaroslavu Wenigerovou /ODS/ a prezidentku Asociace ředitelů základních škol Hanu Stýblovou.

 • Telegraficky
 • Tomáš Sedláček (1918-2012)

  19:04 do playlistu

  Tomáš Sedláček (1918-2012)
  Zemřel válečný veterán a generál ve výslužbě Tomáš Sedláček. Bojoval na východní i západní frontě druhé světové války a zúčastnil se slavných bojů československých vojáků, třeba na Dukle. Po válce byl odsouzen ve vykonstruovaném procesu a vězněn komunistickým režimem. Za svého života byl autoritou jak pro vojáky, tak i třeba pro prezidenta Václava Klause. Život generála Tomaše Sedláčka si připomeneme s historikem Tomášem Jaklem.

 • Konec kůrovce na Šumavě?

  28:34 do playlistu

  Konec kůrovce na Šumavě?
  Po čtyřech letech boje s kůrovcem má údajně správa Národního parku Šumava vyhráno. Kalamita, kvůli které lehlo více než milion stromů, podle ní končí. Už letos se bude kácet výrazně méně, než loni. Kroky Národního parku přitom mají své hlasité kritiky. Připojila se k nim taky inspekce životního prostředí, která parku udělila bezmála půl milionovou pokutu – třeba za to, že proti kůrovci použil jedovaté biocidy. Jak se Národní park vypořádal s kůrovcovou kalamitou? Jsou pokuty na místě? Téma pro předsedu Stínové vědecké rady Národního parku Šumava Jakuba Hrušku a náměstka ředitele Národního parku Šumava Tomáše Faita.

 • Byznys dnes
 • Papričky v Praze

  41:40 do playlistu

  Papričky v Praze
  Tři dekády na podiích a teď zpět v Praze. Red Hot Chili Peppers představí pražské Eden aréně své poslední album. Kapela se od nezávislých funkových začátku, kdy získala téměř kultovní postavení, vypracovala až na vrcholy hitparád. S novým kytaristou se ale „Papričky“ vracejí zpět ke svým kořenům. Jak se hudba kapely změnila? Přímo na koncert Red Hot Chili Peppers se spojíme s redaktorem ČT Petrem Vizinou.

Přehrát vše