iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 8. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
7653
zhlédnutí

Události, komentáře

Zločiny v DPP? — 14 000 000? — Čínský monstrproces — Miloslav Petrusek (1936–2012)

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zločiny v DPP?

  0:33 do playlistu

  Zločiny v DPP?
  Další kolo přestřelky mezi bývalým vedením pražského dopravního podniku a jeho kritiky. Advokát Václav Láska promluvil o organizované zločinecké struktuře, která měla vést ruku s perem podepisujícím údajně nevýhodné smlouvy. Kvůli nim taky míří na bývalé vedení několik trestních oznámení. Někdejší ředitel Martin Dvořák už ale chystá s právníky protiútok. Podaří se pozadí podivných kontraktů rozkrýt? Jaké důkazy má Václav Láska pro svá tvrzení? Na úvod pořadu se střetnou právě advokát Václav Láska a exředitel DPP Martin Dvořák.

 • Telegraficky
 • 14 000 000?

  30:04 do playlistu

  14 000 000?
  14 milionů za propuštění Davida Ratha z vazby. Takovou kauci nastavil pro poslance Davida Ratha soud. Jeho právníci si vzali tři dny na rozmyšlenou. Bývalý hejtman se ale nemusí z vězení dostat, ani když kauci skutečně složí. O tom totiž bude soud případně rozhodovat až v září. Dostane se David Rath na kauci z vězení? Zeptáme se jeho advokáta Adama Černého.

 • Čínský monstrproces

  38:15 do playlistu

  Čínský monstrproces
  Skončil jeden z největších a nejsledovanějších čínských soudních procesů posledních let. Za vraždu britského podnikatele dostala manželka ještě nedávno vlivného a oblíbeného politika Po Si-laje podmíněný trest smrti, který by měl de facto znamenat doživotní vězení. Po Si-laj mířil do nejužšího vedení strany. Teď ale jeho kariéra skončila a trest ho zřejmě nemine. Co proces vypovídá o zdraví čínského režimu? Téma pro sinologa Rudolfa Fürsta.

 • Miloslav Petrusek (1936–2012)

  43:35 do playlistu

  Miloslav Petrusek (1936–2012)
  Zemřel oblíbený profesor a přední český sociolog Miloslav Petrusek. Byl jedním ze zakladatelů Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a taky jedním z prorektorů. Radil prezidentu Havlovi a před devíti lety získal francouzský řád rytíře Akademických palem. Jak budou čeští sociologové na profesora Petruska vzpomínat? Odpoví Petr Kamberský z Lidových novin.

Přehrát vše

Související