iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 8. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
3241
zhlédnutí

Události, komentáře

(Ne)zvýšit DPH? — Hroutící se syrský režim? — Praha (bez)bariérová

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Ne)zvýšit DPH?

  0:38 do playlistu

  (Ne)zvýšit DPH?
  České republika se dál propadá do recese. I přes škrty a zvyšování daní ekonomika v posledním čtvrtletí klesla o 0,2 procenta a výhled na další měsíce není lepší. Ministr financí Kalousek /TOP 09/ přesto jím naordinovanou cestu z krize brání. Za růst DPH se postavil i premiér Petr Nečas, který ostře odmítl kritiku prezidenta Václava Klause. Hlasy proti přitom zaznívají i z jeho domovské ODS. Je zvyšování DPH tou správnou cestou z recese? Nebo do ní stát vládní plány spíš víc ponoří, jak tvrdí opozice? Zeptáme se předsedy senátorského klubu ODS Richarda Svobody, místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše a ekonoma Aleše Michla.

 • Telegraficky
 • Hroutící se syrský režim?

  28:42 do playlistu

  Hroutící se syrský režim?
  Syrský prezident Bašár Asad údajně ztrácí nad svou zemí kontrolu. Tvrdí to zběhlý premiér jeho vlády Rijád Hidžáb a vyzývá další čelné představitele vládnoucího režimu, aby ho následovali. V Aleppu i Damašku mezitím pokračují krvavé boje a přes hranice proudí další uprchlíci. I o jejich osudu v Sýrii jedná šéfka humanitárních operací OSN Valerie Amosová. Kolik lidí už zemi opustilo? Blíží se skutečně konec Asadova režimu? Přímo ze syrsko-turecké hranice odpoví zvláštní zpravodaj ČT Jan Moláček.

 • Násilí ve Francii
 • Byznys dnes
 • Praha (bez)bariérová

  40:29 do playlistu

  Praha (bez)bariérová
  Vozíčkáři nebo důchodci cestující po Praze stále narážejí na nepřekonatelné problémy. Akce Praha olympijská je přirovnává k těm nejnáročnějším olympijským disciplinám. A zažít každodenní strasti vozíčkáře dnes mohl díky ní kdokoliv. Jak se handicapovaným v Praze žije? To nám na závěr Událostí, komentářů přiblíží studentka Karolína Chloubová.

Přehrát vše

Související