iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 8. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
4932
zhlédnutí

Události, komentáře

Spor o církevní restituce — Bourání v ostravském ghettu — Lessy vs. Kubice — Filmové Václavské náměstí

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Spor o církevní restituce

  0:39 do playlistu

  Spor o církevní restituce
  Vyrovnání státu s církvemi nevyvolává vášně jen mezi politiky, polarizuje i českou společnost. Zvolila vláda Petra Nečase vhodný model pro vrácení majetku církvím? Měla by jim vyplácet i finanční odškodné, když na jiných úrovních škrtá? Patřil majetek, o který se jedná, vůbec církvi? Nebo ho měla pouze ve správě? A jak mohou negativní postoje k vrácení majetku zhoršit vztah Čechů k církvím? Debatovat budou teolog a filozof Tomáš Halík a spisovatelka Lenka Procházková, která kvůli církevním restitucím podala hned několik trestních oznámení.

 • Telegraficky
 • Lessy vs. Kubice

  22:52 do playlistu

  Lessy vs. Kubice
  Další důkaz napjatého vztahu mezi ministrem vnitra a policejním prezidentem. Petr Lessy řekl novinářům, že ho Jan Kubice vydírá a snaží se ho donutit k odchodu. Ministr vnitra se proti slovům Lessyho ohradil a chystá podnět ke Generální inspekci bezpečnostních sborů.Proč jsou mezi oběma muži tak silné antipatie? Usiluje Kubice o Lessyho konec v čele policie? A měl by Petr Lessy řešit nedobré vztahy s ministrem přes média? Rozebereme s policejním prezidentem Petrem Lessy a novinářem Jaroslavem Spurným z Respektu.

 • Bourání v ostravském ghettu

  34:21 do playlistu

  Bourání v ostravském ghettu
  Jeden z domů v Ostravě-Přívoze musí být zbourán. Rozhodl stavební úřad, majitel zatím čeká na oponentní posudek. V okolních domech ghetta ale dále zůstává na 140 lidí, kteří nechtějí odejít. Proč a jak ghetta v Česku vznikají? Kdo profituje na neutěšené situaci sociálně slabých lidí? A jak vyloučené lokality začlenit zpátky? David Beňák z Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

 • Filmové Václavské náměstí

  43:26 do playlistu

  Filmové Václavské náměstí
  Revoluční Praha roku 1989 jako kulisa amerického filmu. Snímek Václavské náměstí bude v Praze točit režisér a herec Tim Robbins. Jak velkou roli budou ve snímku hrát skutečné historické události? Zeptáme se českého koproducenta filmu Tomáše Krejčího.

Přehrát vše

Související