iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 8. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2484
zhlédnutí

Události, komentáře

Razie v CzechInvestu — Napětí na Sinaji — Spor o Koudelku

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Razie v CzechInvestu

  0:38 do playlistu

  Razie v CzechInvestu
  Policejní razie v dalším státním úřadu. Protikorupční útvar tentokrát zamířil do agentury CzechInvest, prohledal kanceláře a dokonce odpojil počítače. Ministerstvo průmyslu a obchodu potvrdilo, že jde o zakázku na vyhledávání nemovitostí pro podnikatele i firmy. Do tendru se opřel šéf resortu Martin Kuba /ODS/ i opozice, podle které se ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek pokusil potají vyvést jednu ze základních činností agentury do společnosti svého známého. Chyboval skutečně ředitel CzechInvestu? Skončí v úřadu? A co přesně může policie hledat? Odpoví místopředseda hospodářského výboru Senátu Vítězslav Jonáš /ODS/, stínový ministr průmyslu a obchodu Petr Kajnar /ČSSD/ a redaktor České pozice Martin Shabu.

 • Telegraficky
 • Napětí na Sinaji

  23:48 do playlistu

  Napětí na Sinaji
  Drtivá odpověď Egypta na smrt 16 jeho pohraničníků. Z přepadení kontrolního stanoviště ve městě Ariš obvinil stát islámské radikály z hnutí Hamás a nařídil letecké útoky. Ty nepřežilo nejméně dvacet lidí. Jde o nejkrvavější incident v hraničním regionu od podepsání egyptsko-izraelské mírové smlouvy v roce 1979. Jak nebezpečno je teď v regionu? A kdo za vyhrocení situace může? Do Káhiry se spojíme se zástupcem velvyslance ČR v Egyptě Milanem Slancem. Komentář připojí taky arabista Štěpán Macháček.

 • Byznys dnes
 • Spor o Koudelku

  36:21 do playlistu

  Spor o Koudelku
  Stovky fotografií jednoho z nejznámějších českých fotografů Josefa Koudelky možná přece jen dostane Umělecko-průmyslové muzeum. Umělec je věnoval státu v roce 2005, kvůli průtahům ale chtěl od úmyslu odstoupit. Teď se možná obě strany dohodnou. O co by Česko přišlo, kdyby fotografie nezískalo? Zeptáme se historika fotografie a pedagoga Vladimíra Birguse a Radima Vondráčka z Uměleckoprůmyslového musea v Praze.

Přehrát vše

Související