iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 6. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

8 hlasů
9279
zhlédnutí

Události, komentáře

(Ne)vydat Parkanovou? — Tonoucí Španělsko — Chomutovská domobrana — (Ne)potřebná OSA?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Ne)vydat Parkanovou?

  0:39 do playlistu

  (Ne)vydat Parkanovou?
  Spor o možné vydání místopředsedkyně sněmovny Vlasty Parkanové /TOP 09/ pokračuje. Sociální demokraté chtějí, aby kvůli údajnému pochybení při nákupu letounů CASA odešla z politiky. TOP 09 naopak za bývalou ministryní dál stojí. Lidovky.cz přitom přinesly informace ze spisu, podle kterých údajně Parkanová uvedla vládu v omyl tvrzením, že klíčový audit na cenu letadel vypracuje ministerstvo financí. Ministr Kalousek už ji ale měl předtím informovat, že pro posudek nemá jeho resort oprávnění. Exministryně obrany všechna obvinění odmítá. Bude místopředsedkyně sněmovny Parkanová vydána ke stíhání? Dohodnou se politici na tom, jestli je odpovědnost skutečně na ní? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou členové mandátového a imunitního výboru Jeroným Tejc /ČSSD/ a Ivana Weberová /ODS/ a poslanec Stanislav Polčák /TOP 09/.

 • Telegraficky
 • Tonoucí Španělsko

  24:34 do playlistu

  Tonoucí Španělsko
  Španělská ekonomika se dál potápí. Výnosy z tamních klíčových dluhopisů překonaly kritickou hranici sedmi procent. Pokud úroky brzy neklesnou, země zřejmě nebude schopná splácet své dluhy. Agentura Moody’s v reakci na to snížila rating Španělska o další tři stupně a zakotvila ho těsně nad spekulativní pásmo. Dokáže se Španělsko dostat z krize? Bude potřebovat další peníze zemí unie? Přímo do Španělska se pro aktuální postřehy spojíme s naším zvláštním zpravodajem Petrem Zavadilem. Komentář pak přidá ekonom a člen NERV Petr Zahradník.

 • Chomutovská domobrana

  32:55 do playlistu

  Chomutovská domobrana
  Chomutovské ulice začala hlídat domobrana. Je to vůbec poprvé, co v Česku na pořádek dohlížejí skupiny dobrovolníků. Ti severočeští nosí označené vesty a zaměřují se na místa, která jsou podle lidí ve městě nebezpečná. Pomoct chtějí hlavně svojí přítomností – žádné jiné zvláštní pravomoci totiž domobrana nemá. Budou díky domobraně chomutovské ulice bezpečnější? Téma pro zakladatele občanského sdružení Domobrana Petra Kubaczku.

 • Byznys dnes
 • (Ne)potřebná OSA?

  41:50 do playlistu

  (Ne)potřebná OSA?
  Ochrannému svazu autorskému se daří. Díky důslednějšímu vybírání poplatků mu na účet přišlo o 65 milionů korun víc, než loni. Dohlíží přitom na autorská práva těch nejhranějších hudebníků a všechen zisk jim údajně přerozděluje. Kritici ale tvrdí, že si OSA účtuje za pouštění hudby příliš a že umělci často z vybraných peněz nic nevidí. Jsou poplatky za pouštění a reprodukci hudby přiměřené? A má ještě vůbec funkce Ochranného svazu autorského smysl? Zeptáme se předsedy představenstva OSA Romana Strejčka a Mikuláš Ferenčík z České pirátské strany.

Přehrát vše