iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 5. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
6729
zhlédnutí

Události, komentáře

Důchodci proti vládě — Irské hlasování o Evropě — Flame útočí — Otevřená Winternitzova vila

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Důchodci proti vládě

  0:37 do playlistu

  Důchodci proti vládě
  Senioři a zdravotně handicapovaní vyrazili do pražských ulic. Před Strakovou akademií protestovali proti vládnímu návrhu na zpomalení valorizace důchodů. Plány Nečasova kabinetu jsou podle demonstrujících likvidační. Premiér ale nespokojeným penzistům vzkázal, že na zvyšování důchodů podle současného modelu nejsou peníze. Opravdu by rychlejší růst penzí položil český rozpočet? A jaké alternativy rozzlobení důchodci nabízí? Odpovídat budou předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes a vedoucí pracovník Ministerstva práce a soc. věcí Jan Škorpík. Na český důchodový systém si posvítila i Evropská komise. Chystaná reforma podle ní neřeší nejpalčivější problémy. Největší pochybnosti prý v Bruselu vzbuzují takzvané předdůchody. Proč jim komise nevěří? A co by měla vláda ve své strategii změnit? Rozebereme s ekonomickým komentátorem Respektu Janem Macháčkem.

 • Telegraficky
 • Irské hlasování o Evropě

  24:35 do playlistu

  Irské hlasování o Evropě
  Zítra budou Irové v referendu rozhodovat o osudu evropského paktu rozpočtové odpovědnosti. Jejich nesouhlas by mohl v důsledku urychlit případný odchod Řecka z eurozóny. Irové navíc už několikrát ukázali, že si z rozhodnutí evropských lídrů nedělají těžkou hlavu. Podle průzkumů by ale měly ve čtvrtečním referendu převážit probruselské hlasy. Bude jich opravdu dost? S jakými pocity půjdou Irové k urnám? A co se stane, pokud rozpočtový pakt při svém zásadním testu neuspěje? Z Dublinu se přihlásí zvláštní zpravodajka ČT Eva Hrnčířová.

 • Flame útočí

  31:39 do playlistu

  Flame útočí
  Blízkým východem se šiří nový počítačový virus Flame. Podle IT expertů dokáže tajně stahovat data z paměťových zařízení. Špionážní program odhalila ruská antivirová firma Kaspersky Lab. Útočný software údajně nejvíc zasáhl počítače íránských úřadů. Jak bude Teherán reagovat? Stojíme na prahu mezinárodní kybernetické války? A může Česko v budoucnu ochránit zákon, který chystá Nečasova vláda? Hostem Událostí, komentářů bude bezpečnostní analytik Kaspersky Lab Stefan Tanase.

 • Byznys dnes
 • Otevřená Winternitzova vila

  41:25 do playlistu

  Otevřená Winternitzova vila
  Unikátní vila na pražském Smíchově se od pondělí mimořádně otevře veřejnosti. Zrekonstruovaná budova z dílny funkcionalistického architekta Adolfa Loose bude hostit výstavu současných umělců. Čím je vila prvorepublikového právníka Josefa Winternitze jedinečná? A jak se odlišuje od slavnější Müllerovy vily? Otázky pro historika architektury Vladimíra Šlapetu.

Přehrát vše