iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 3. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
3623
zhlédnutí

Události, komentáře

Krocení dluhu — Tajná nahrávka — Dopad slunečních erupcí — Anděl 2011

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Krocení dluhu

  0:38 do playlistu

  Krocení dluhu
  Premiér Petr Nečas má údajně recept na zkrocení zadlužování státu. Jeho ODS plánuje zavedení speciálního ústavního zákona, podle kterého by schodek státního rozpočtu po odečtení splátek dluhu nesměl být vyšší než jedno procento HDP. Od krajů a obcí pak očekává vyrovnané hospodaření. Za porušení pravidel by politikům hrozily sankce v podobě srážek z platu a o návrhu je ochotná jednat i opoziční ČSSD. Je plán reálný? Můžou se na podobných pravidlech politici shodnout? A není to po letech zadlužování spíše populistický krok? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba /ODS/ a stínový ministr financí Jan Mládek /ČSSD/.

 • Telegraficky
 • Tajná nahrávka

  21:21 do playlistu

  Tajná nahrávka
  Poslanec a bývalý véčkař Jaroslav Škárka předal soudu nahrávkou schůzky s předsedou poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítem Bártou. Bývalý ministr dopravy mu při setkání předal peníze, které byly podle Škárky úplatkem. Soud se nahrávkou zatím zabývat nebude, nejdřív ji mají údajně prostudovat odborníci. Může nahrávka nějak ovlivnit výsledek soudu? Jak se obvykle s podobně překvapivými důkazy justice vyrovnává? Zeptáme se předsedy Okresního soudu v Kutné Hoře Petra France.

 • Dopad slunečních erupcí

  30:50 do playlistu

  Dopad slunečních erupcí
  Zemi zasáhly částice z neobvykle silné sluneční erupce. Jejich dopad vyvolal nejmohutnější elektromagnetickou bouři za poslední roky. Na některých místech může dojít k výpadkům elektřiny a nepřesnostem navigační služby GPS. Problémy ale budou mít i družice a omezené by mohly být některé lety. Důsledky přesto mohly být horší – erupce totiž naštěstí nenastala na místě Slunce postaveném přímo proti Zemi. Jaké dopady na každodenní život můžou erupce mít? Co je vlastně způsobuje? Odpoví odborník na kosmonautiku Tomáš Přibyl.

 • Byznys dnes
 • První Cena Arnošta Lustiga
 • Anděl 2011

  42:38 do playlistu

  Anděl 2011
  Akademie populární hudby dnes v přímém přenosu České televize po jednadvacáté rozdá ceny Anděl. Porotci o výhercích rozhodnou přímo během slavnostního večera. Favoritem s nejvíce nominacemi je Tomáš Klus s albem Racek. Výsledky hudebních cen Anděl na závěr Událostí, komentářů okomentuje hudební publicista Jaroslav Špulák.

Přehrát vše

Související