iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 2. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3427
zhlédnutí

Události, komentáře

Neklidní studenti proti reformě — Vila Tugendhat po rekonstrukci — (Ne)bezpečný kyberprostor

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Neklidní studenti proti reformě

  0:39 do playlistu

  Neklidní studenti proti reformě
  Tisíce studentů protestovaly před Úřadem vlády proti reformě vysokého školství z dílny ministra Josefa Dobeše. V rámci Týdne neklidu chtějí upozornit na ohrožení akademických svobod, které má být údajně důsledkem změn plánovaných šéfem resortu školství. Dobeš zatím ustoupil jen v otázce školného, propojování univerzit s podnikatelskou sférou se ale údajně nebojí. Podaří se studentům prostřednictvím protestů ovlivnit podobu reformy? Co jim nejvíc vadí? A jak ministerstvo změny v univerzitních samosprávách obhájí? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou místopředseda Věcí veřejných Tomáš Jarolím a Michal Uhl, akademický senátor FSV UK a člen iniciativy Za svobodné vysoké školy.

 • Telegraficky
 • Vila Tugendhat po rekonstrukci

  19:57 do playlistu

  Vila Tugendhat po rekonstrukci
  První návštěvníci vešli do zrestaurované vily Tugendhat v Brně. Památková obnova za více než 150 milionů trvala dva roky a pokusila se konvence bořící dílo architekta Miese van der Rohe z 30. let vrátit do původní podoby. Rekonstrukci ale provázely ostré spory a konkurz na ní dokonce antimonopolní úřad označil za zmanipulovaný. Je rekonstrukce skutečně věrná původnímu záměru architekta? Jak se na ní podepsaly spory kolem konkurzu? A jak ji ovlivnily tahanice o originální nábytek s potomky Tugendhatových? Zeptáme se ředitele brněnského pracoviště Národního památkového ústavu Petra Kroupy a ředitele Moravské galerie v Brně Marka Pokorného.

 • Zbrusu nové Události
 • Byznys dnes
 • (Ne)bezpečný kyberprostor

  38:06 do playlistu

  (Ne)bezpečný kyberprostor
  Národní bezpečnostní úřad chce přitvrdit v boji s hackery a počítačovými piráty. Připravil nový zákon, který má například v případě vyhlášení takzvaného kybernetického nebezpečí umožnit vypnutí internetu v části republiky. Dění na českých serverech by taky měly nepřetržitě monitorovat desítky odborníků. Nedává zákon NBÚ přílišné pravomoci, jak tvrdí kritici? A zprostředkuje skutečně efektivní boj s nástrahami kyberprostoru? Odpoví ředitel Národního bezpečnostního úřadu Dušan Navrátil a výkonný ředitel správce domén CZ.NIC Ondřej Filip.

Přehrát vše

Související