iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 2. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
9186
zhlédnutí

Události, komentáře

Rampula se vrací... — Týraná Tymošenková? — Zachráněné Řecko? — Töpfer na Vinohradech

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rampula se vrací...

  0:39 do playlistu

  Rampula se vrací...
  Vlastimil Rampula je opět šéfem Vrchního státního zastupitelství v Praze. Vrátil se díky tomu, že jeho nadřízený Pavel Zeman údajně dostatečně nezdůvodnil návrh na jeho odvolání. Ministerstvo spravedlnosti se ale s Rampulou v čele pražského zastupitelství nechce smířit. Ministr Pospíšil proto už připravuje další kroky, aby se ho definitivně zbavil. Má k tomu ale Pospíšil dostatečně silnou pozici? Měl by nejvyšší státní zástupce nést za nekvalitní návrh odpovědnost? A co návrat Rampuly znamená pro vyšetřování podezřelých kauz? Hosty Událostí, komentářů budou nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier a předseda pražského městského soudu Jan Sváček.

 • Telegraficky
 • Týraná Tymošenková?

  23:50 do playlistu

  Týraná Tymošenková?
  Bývala ukrajinská premiérka Julija Tymošenková má nalomené zdraví a vězení se nijak nesnaží její stav vylepšit. Kromě jiných to potvrdila i česká lidovecká eurposlankyně Zuzana Roithová. Podle ní podrobuje policie expremiérku vyčerpávajícím výslechům a anestetika, která měla kvůli bolestem užívat, jí dozorci vzali. Ukrajinská strana ale tvrdí, že je všechno v pořádku, a obvinění ze snah o její zneškodnění odmítá. Co se v Charkovské věznici děje? Je na tom Julija Tymošenková opravdu špatně? A jak se Ukrajina vypořádává s kritiky režimu? Rozebereme to s europoslankyní z KDU-ČSL Zuzanou Roithovou.

 • Zachráněné Řecko?

  30:57 do playlistu

  Zachráněné Řecko?
  Eurozóna se dohodla na druhém kole pomoci pro Atény. Do zadlužené ekonomiky napumpuje 130 miliard eur. Politici navíc přemluvili soukromé věřitele, aby víc než půlku řeckého dluhu odmazali. Řekové za to slíbili škrty, reformy a dluh do 120 % HDP. Lídři se v oficiálních prohlášeních bijí do prsou, jak Řecko zachránili. Přibývá ale hlasů, podle kterých je nový záchranný balík jen morálním hazardem, protože za pár měsíců si Atény řeknou o další miliardy. Kdo má pravdu? Vážně se Atény dostaly z nejhoršího, nebo miliardy eur finanční smrt jen o několik týdnů oddálily? Odpovídat bude ekonom Tomáš Sedláček.

 • Byznys dnes
 • Töpfer na Vinohradech

  40:25 do playlistu

  Töpfer na Vinohradech
  Divadlo na Vinohradech bude mít nového ředitele. Dlouholetý šéf Divadla Na Fidlovačce a senátor Tomáš Töpfer chce na vinohradskou scénu přivést generálního sponzora a chystá i změny v hereckém souboru. Povede se mu to? Kde má současné Divadlo na Vinohradech mezery? A jak chce zvýšit uměleckou úroveň souboru? Zeptáme se přímo nového ředitele Tomáše Töpfera.

Přehrát vše

Související