iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 2. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3160
zhlédnutí

Události, komentáře

(Ne)chráněné ovzduší? — Školství bez eurodotací? — Gorila dráždí Slováky — World Press Photo 2011

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Ne)chráněné ovzduší?

  0:41 do playlistu

  (Ne)chráněné ovzduší?
  Zní to trochu nelogicky – zákon o ochraně ovzduší ruší poplatky za znečišťování ovzduší. Přesto poslanci takový návrh schválili a postoupili senátu. Proč ze zákona vypadlo původně plánované navyšování poplatků? Nehrozí postupným zrušením poplatků radikální zhoršení ovzduší? Zejména v průmyslových oblastech, které už nyní trápí častý smog? Debatovat budou poslanec Jan Bureš /ODS/, který s tímto ustanovením přišel, a vedoucí oddělení genetické ekotoxikologie Radim Šrám z Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR.

 • Telegraficky
 • Školství bez eurodotací?

  23:01 do playlistu

  Školství bez eurodotací?
  Obavu, že Česko může přijít až o miliardy korun z fondů EU, potvrdil eurokomisař László Andor. Ministr školství Josef Dobeš /VV/, jehož resort se s čerpáním dotací potýká, tvrdí, že situace je řešitelná.Může ministerstvo všechny nedostatky v dohledné době odstranit? Nebo je celé čerpání od základů chybně nastaveno a drobné opravy nepomohou? Otázky pro Tomáše Feřteka ze společnosti EDUin.

 • Ultimátum pro Řecko
 • Byznys dnes
 • Gorila dráždí Slováky

  37:00 do playlistu

  Gorila dráždí Slováky
  Demonstrace v posledních dnech nejsou doménou pouze zadlužených Řeků. Po týdnu se do ulic vydaly i tisíce Slováků – kvůli korupční aféře Gorila. Daří se i díky nátlaku pouličních protestů rozkrývat údajně korupční styky politiků a finančníků? Nebo se podezření krátce před volbami snaží obě strany spíš zametat pod koberec? Do Bratislavy se zeptáme publicisty Milana Žitného.

 • World Press Photo 2011

  42:34 do playlistu

  World Press Photo 2011
  Nejlepší fotku loňského roku vyfotil Španěl Samuel Aranda. Vznikla v Jemenu, v průběhu tzv. arabského jara. Znamená to, že prestižní světové ocenění může vyhrát pouze ten, kdo zachytí události, které hýbou celým světem? Rozebereme s Josefem Chuchmou z MF Dnes.

Přehrát vše