iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 2. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4506
zhlédnutí

Události, komentáře

Konec plzeňských práv? — (Ne)podporovaný Taliban? — Trnkův filmový maraton

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Konec plzeňských práv?

  0:38 do playlistu

  Konec plzeňských práv?
  Akreditační komise odebrala Fakultě právnické Západočeské univerzity povolení k výuce. V překladu to znamená, že letní semestr bude asi na plzeňských právech poslední. Podle komise byla fakulta i přes častá upozornění ve špatném stavu a nedokázala vytvořit stabilní a kvalifikovaný sbor vlastních akademických pracovníků. Jak se chce univerzita proti rozhodnutí bránit? Co bude se studenty? A hrozí podobný osud i jiným českým školám? Hosty Událostí, komentářů budou nový děkan Fakulty právnické ZČU Jan Pauly a předsedkyně Akreditační komise ČR Vladimíra Dvořáková. Detaily víc než dvouleté kauzy plzeňských práv pak rozebereme s redaktorem MF DNES Tomášem Syrovátkou.

 • Trest pro manažery MPSV?
 • (Ne)podporovaný Taliban?

  27:57 do playlistu

  (Ne)podporovaný Taliban?
  Podle tajné zprávy NATO pomáhá pákistánská zpravodajská služba v sousedním Afghánistánu hnutí Taliban. Televize BBC, která dokument objevila, tvrdí, že to vyplývá z 27 tisíc rozhovorů se zatčenými teroristy a bojovníky Talibanu. Ve zprávě se také údajně uvádí, že radikální nábožensko-politická skupina chce po stažení spojeneckých vojsk z Afghánistánu dostat znovu středoasijský stát pod kontrolu. Pákistán ale nařčení ze spolupráce s radikálními islamisty popírá. Která strana má pravdu? A jak zveřejnění zprávy ovlivní už tak napjaté vztahy mezi Washingtonem a Islámábádem? Rozebereme se specialistkou na terorismus Radanou Makariusovou a publicistou Janem Petránkem.

 • Trnkův filmový maraton

  43:33 do playlistu

  Trnkův filmový maraton
  Před sto lety se narodil výtvarník, malíř a filmař Jiří Trnka. Podle odborníků to byla jedna z nejdůležitějších osobností české animace. Pražské kino Ponrepo si jeho dílo připomene netradiční přehlídkou - během února a března uvede Trnkovu kompletní filmografii včetně legendárních snímků jako Špalíček, Dobrý voják Švejk nebo Sen noci svatojánské. Proč jsou a byly Trnkovy filmy úspěšné? A jak se jimi nechávají inspirovat dnešní výtvarníci? Odpovídat bude vedoucí studia animovaného filmu Bratři v triku Zdena Deitchová.

Přehrát vše

Související