iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 1. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
4318
zhlédnutí

Události, komentáře

Protesty proti reformě — Co s Concordií? — Pocta Rudolfu II. — Konkurence, nebo alternativa?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protesty proti reformě

  0:37 do playlistu

  Protesty proti reformě
  Největší a nejstarší česká univerzita otevřeně kritizuje chystanou vysokoškolskou reformu. Podle zástupců Univerzity Karlovy omezuje akademické svobody. Ministrovi školství Josefu Dobešovi /VV/ se styl kritiky nelíbí, rektor Univerzity Karlovy podle něj podněcuje sociální nepokoje. Je reforma opravdu tak špatná? Nebo se jen akademici brání potřebným změnám? A naslouchá ministerstvo připomínkám akademiků? V odborné debatě se střetnou rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl a náměstek ministra školství pro vysoké školy Ivan Wilhelm. Má návrh reformy podporu v koalici? A jak se na něj dívá opozice? Debatovat budou předsedkyně sněmovního školského výboru Anna Putnová /TOP09/ a stínový ministr školství Marcel Chládek /ČSSD/.

 • Co s Concordií?

  26:33 do playlistu

  Co s Concordií?
  Kapitán ztroskotané lodi Concordia připustil svoji chybu. Dál pokračují i záchranářské práce, do popředí se ale dostává jiná otázka – co se ztroskotanou lodí? Hrozí totiž, že v důsledku nepříznivého počasí sklouzne do hloubky 90 metrů a způsobí ekologickou katastrofu. Existují technologie, které by dokázaly loď vyzvednout? Nebo se budou experti soustředit hlavně na to, aby zamezili úniku pohonných hmot? Rozebereme s námořním kapitánem Ctiradem Pacákem.

 • Pocta Rudolfu II.

  34:46 do playlistu

  Pocta Rudolfu II.
  Unikátní připomínku posledních dní Rudolfa II. chystá Pražský hrad. Čtyři sta let po panovníkově smrti otevře veřejnosti prostory, kde český král a římský císař trávil konec svého života. Jak unikátní artefakty lidé uvidí? A proč bude výstava trvat pouhých deset dní? Téma pro kurátorku Sbírek Pražského hradu Milenu Bravermanovou.

 • Konkurence, nebo alternativa?

  43:23 do playlistu

  Konkurence, nebo alternativa?
  Vedle Cen české filmové kritiky se letos poprvé představí taky ceny české hudební kritiky. Udělena bude ale v jediné kategorii – za nejlepší album. Jaké ambice nová cena má? A proč se omezuje na jedinou kategorii? Za prvním ročníkem se ohlédneme s redaktorem ČT Petrem Vizinou.

Přehrát vše

Související