iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 1. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3827
zhlédnutí

Události, komentáře

Zlobivé Maďarsko? — Kolik stojí vládní liknavost? — Kolik stojí úředník? — Ztroskotaná Concordia — Protest proti cenzuře?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zlobivé Maďarsko?

  0:37 do playlistu

  Zlobivé Maďarsko?
  Maďarsko zaměstnává Evropskou komisi. Nelíbí se jí úpravy maďarské ústavy a považuje je za porušení unijního práva. Pokud je maďarští zákonodárci do měsíce nepřepracují, mohou skončit před nejvyšším soudem sedmadvacítky. Co přesně Komisi na přijatých zákonech vadí? Je vláda Viktora Orbána předělat zákony podle unijních požadavků? A pokud ne, jak zásadní rozkol to může do EU vnést? Debatovat budou redaktor Lidových novin Luboš Palata a ekonom Petr Mach.

 • Kolik stojí vládní liknavost?

  15:37 do playlistu

  Kolik stojí vládní liknavost?
  Musíme čekat! Takový postoj zaujala česká vláda po dnešním jednání o dalším postupu v kauze MUS. Další kroky chce odvozovat až od rozhodnutí švýcarského soudu, který se bude zabývat českým odvoláním. Jak vysoká je šance, že soud k odvolání přihlédne a Česko zapojí do trestního řízení jako poškozenou stranu? A jak nákladné bude případné podání civilní žaloby? Téma pro advokáta Milana Hulíka ze sdružení Veřejnost proti korupci, které podalo v souvislosti s liknavostí české vlády v kauze MUS trestní oznámení.

 • Kolik stojí úředník?

  25:00 do playlistu

  Kolik stojí úředník?
  Kolik stojí českou pokladnu vysocí státní úředníci? Základní platy mají v desítkách tisíc korun, odměny ale dosahují až statisíc. Proč se úřady tak úzkostlivě brání platy úředníků zveřejňovat? Neměla by veřejnost vědět, za jakou službu úředníci platy získávají? Rozebereme s poradcem pro otevřenost veřejné správy Oldřichem Kužílkem.

 • Ztroskotaná Concordia

  30:45 do playlistu

  Ztroskotaná Concordia
  Italští záchranáři objevili v lodi Costa Concordia dalších pět těl. Počet obětí stoupl na 11. Téměř tři desítky se ještě pohřešují. Italský ministr životního prostředí se navíc obává úniku paliva. Jak postupují záchranářské práce? A hrozí vážnější ekologické poškození oblasti? V místě havárie máme zvláštního zpravodaje Jakuba Nettla.

 • Sobotní operace vadných implantátů
 • Protest proti cenzuře?

  40:54 do playlistu

  Protest proti cenzuře?
  Anglická verze internetové encyklopedie Wikipedia zítra vypne své stránky. Na protest proti návrhu amerického kongresu, který podle autorů stránek chce zavést cenzuru. Politici ale tvrdí, že jen chtějí ochránit autorská práva. Jak se daří na internetu hledat hranici mezi ochranou autorských práv a cenzurou? Zeptáme se Petra Krčmáře, šéfredaktora serveru Root.cz.

Přehrát vše

Související