iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 1. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
6530
zhlédnutí

Události, komentáře

Havárie luxusní lodi — Podmínka za týrání — Ratingové hodnocení Francie — 69. Zlaté glóby

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Havárie luxusní lodi

  0:38 do playlistu

  Havárie luxusní lodi
  Proč ztroskotala výletní loď Costa Concordia, není zatím zřejmé. Majitelé lodi už ale mají jasno - za havárií stojí lidská chyba, konkrétně kapitán lodi. Ten ale veškerá obvinění odmítá. Záchranáři mezitím objevili už šestou oběť. Šestnáct dalších pasažérů se pohřešuje. Jak pokračují záchranné práce a vyšetřování celé nehody? Na místě máme zvláštního zpravodaje ČT Jakuba Nettla. Jak jsou výletní lodě zabezpečeny a vybaveny moderními technologiemi, aby k podobným haváriím nedocházelo? Téma pro kapitána dálné plavby Jindřicha Vodičku. A jak obtížné je pro záchranáře pátrat po dalších obětech v několikapatrové lodi s tisíci kajut? Zeptáme se hlavního instruktora policejních potápěčů Michala Guby.

 • Aréna dražší o 300 milionů
 • Podmínka za týrání

  21:51 do playlistu

  Podmínka za týrání
  Další rozsudek za týrání dítěte – tentokrát dva roky podmíněně pro pěstouny šestileté dívky. Dívku podle rozsudku vyháněli bosou na mráz, kvůli závažným omrzlinám jí hrozila amputace končetin, a celkově zanedbávali její výchovu. Jak soudy v kauzách týrání dětí postupují? Proč jsou některá jednání veřejná a jiná uzavřená? A proč se verdikty nad tyrany z laického pohledu zásadně liší? Rozebereme se soudcem Petrem Francem a předsedkyní Českého helsinského výboru Annou Šabatovou.

 • Další násilí a oběti v Sýrii
 • Ratingové hodnocení Francie

  36:12 do playlistu

  Ratingové hodnocení Francie
  AAA nebo AA+? Tak nezní žádná logická hádanka, jen se ratingové agentury rozcházejí v hodnocení Francie. Zatímco Standard & Poor´s úvěrové hodnocení snížilo, agentura Moody´s Francouzům nechává nejvyšší hodnocení. Může snížení hodnocení u jedné z agentur ovlivnit negativně francouzskou ekonomiku? Do studia přijde ekonom Michal Mejstřík z FSV UK.

 • 69. Zlaté glóby

  43:24 do playlistu

  69. Zlaté glóby
  V době 3D filmů a dokonalých filmových triků ovládl Zlaté glóby černobílý, téměř němý snímek The Artist. Co výsledek říká o stavu současného filmu? Začínají technicky dokonalé snímky unavovat kritiky a diváky? Rozebereme s filmovým historikem Davidem Čeňkem.

Přehrát vše