iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 12. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2368
zhlédnutí

Události, komentáře

Školství bez dotací? — Ekonomická kondice EU — Neúspěšná mise v Sýrii? — Loutka a moderna

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Školství bez dotací?

  0:38 do playlistu

  Školství bez dotací?
  Ministerstvo školství zřejmě na čas přijde o miliardy z evropských dotací. Auditoři totiž zjistili, že úřad chyboval při čerpání peněz v rámci operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Včera navíc z ministerstva odešel Robert Plaga, který měl čerpání unijních miliard na starosti. Do úřadu přitom nastoupil teprve 15. prosince a stal se tak už pátým ředitelem, který za poslední rok a čtvrt ve funkci skončil. Koaliční partneři kvůli nejasnostem bijí na poplach. Mimořádnou schůzku si s Dobešem naplánoval Petr Nečas a podle Petra Gazdíka by měl ministr školství kvůli chybám vyvodit osobní zodpovědnost. Co se na Ministerstvu školství děje? Dá se situace rychle vyřešit? A měl by Josef Dobeš odstoupit? Hosty Událostí, komentářů budou předseda poslaneckého klubu VV Vít Bárta, předseda poslaneckého klubu TOP 09 a STAN Petr Gazdík a redaktor serveru Aktuálně.cz Petr Holub.

 • Ekonomická kondice EU

  20:59 do playlistu

  Ekonomická kondice EU
  Na Česko v neděli dopadne první fáze daňové reformy. Snížená sazba DPH stoupne na 14 %, zvýší se i spotřební daně z cigaret. Proti tomu ale vzroste daňové zvýhodnění na děti a odpadne i tzv. povodňová stovka. Co si o změnách myslí ekonomové? Je v souvislosti s evropskými hospodářskými problémy daňová reforma pro Česko výhodná? Probereme to s daňovým expertem Martinem Divišem. Zajímat nás bude i kondice eurozóny. Itálie sice prodala dluhopisy za 7 miliard eur a premiér Monti slibuje další škrty. I přesto ale euro oslabuje a stejný trend si už několik týdnů drží i česká měna. Dopoledne tak stál dolar poprvé za rok a půl víc než 20 korun. O tom, co čeká evropské ekonomiky na začátku roku 2012, budeme mluvit s ekonomem České spořitelny Petrem Zahradníkem.

 • Neúspěšná mise v Sýrii?

  35:19 do playlistu

  Neúspěšná mise v Sýrii?
  Násilí v Sýrii se opět stupňuje. Klid zbraní nepřinesla ani pozorovatelská mise Ligy arabských států. Podle povstalců zemřelo v průběhu dne ve střetech s armádou dalších 37 lidí. Oponenti Asadova režimu navíc o mírové delegaci pochybují. Vede ji totiž Súdánec, který je ve své zemi obviněn z porušování lidských práv a účasti na genocidě. Má práce mírových pozorovatelů smysl? Existuje pro Sýrii přijatelné řešení? A nemělo by se do něj zapojit mezinárodní společenství? Otázky pro komentátora Českého rozhlasu 6 Jana Fingerlanda.

 • Loutka a moderna

  42:58 do playlistu

  Loutka a moderna
  Nedávno vydaná studie Loutka a moderna odkrývá pozadí českého loutkového divadla v době jeho největšího rozkvětu. Autoři rozsáhlé publikace porovnávají klasické marionety z 18. století s těmi moderními a přináší ucelený přehled souborů, které se tomuto divadelnímu žánru věnují. V čem jsou současné loutky jedinečné? A jaký zvuk mají čeští loutkáři ve světě? Zeptáme se historika, sběratele loutek a spoluautora knihy Pavla Jiráska.

Přehrát vše