iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 12. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2135
zhlédnutí

Události, komentáře

Bitva o miliardy z MUS — Rusové v ulicích — Damašek pod dohledem? — Neckářův rok

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bitva o miliardy z MUS

  0:39 do playlistu

  Bitva o miliardy z MUS
  Čím dál víc se potvrzuje, že Česko v případu MUS tahá u švýcarských soudů za kratší konec. Ministerstvo financí podalo žádost o připojení se k trestnímu řízení pozdě a švýcarský soud prosbu o prodloužení lhůty zamítl. Kalouskův resort se proti tomu chce ještě odvolat, ale sám ministr příliš šancí na úspěch nevidí. Připravuje proto záložní plán – do případu se chce zapojit pomocí civilní žaloby. Ta je ale nejistá a v případě soudní prohry také výrazně dražší. Roste navíc riziko, že se peníze ze zmařené privatizace do státní kasy vůbec nevrátí. Proč stát nevyužil výhodnějších podmínek a nepřipojil se k trestnímu řízení dřív? Jakou má Česko šanci v civilní žalobě? A je otálení náhodnou nepozorností, nebo někdo přihlášku k trestnímu řízení záměrně několik let blokoval? Hosty Událostí, komentářů budou redaktor týdeníku Respekt Ondřej Kundra, odborník na mezinárodní právo Jan Langmeier a vicepremiérka a předsedkyně legislativní rady vlády za VV Karolína Peake.

 • Zavření novináři
 • Rusové v ulicích

  22:07 do playlistu

  Rusové v ulicích
  Zatímco si západ Evropy užíval vánoční svátky, v Rusku se začalo formovat největší protivládní hnutí od pádu Sovětského svazu. O víkendu vyrazily do ulic Moskvy a dalších velkých měst desetitisíce lidí. Žádají zrušení nedávných parlamentních voleb a otevřeně kritizují politické praktiky Vladimira Putina. Ten si z protestů ale těžkou hlavu nedělá a obvinění z volebních podvodů odmítá. Jak na to budou reagovat nespokojení obyvatelé? Jak silná je Putinová pozice? A bude se napětí vzhledem k blížícím se prezidentským volbám stupňovat? Otázky pro redaktora Hospodářských novin Ondřeje Soukupa.

 • Damašek pod dohledem?

  29:34 do playlistu

  Damašek pod dohledem?
  Liga arabských států vyslala do Sýrie nezávislé pozorovatele. Jejich úkolem je sledovat bezpečnostní situaci v zemi a nestranně informovat o konfliktu, který už téměř rok hoří mezi vládou a vzbouřenci. Režim prezidenta Asada začal kvůli kontrolorům narychlo stahovat tanky z měst. Uvolněné pozice ale obsazují povstalci a snaží se pozorovatelům ukázat, jak boje v syrských ulicích vypadaly. Bude mise vyslanců arabské ligy úspěšná? Myslí to prezident Asad se složením zbraní vážně? A jaké jsou scénáře dalšího vývoje? Zeptáme se analytika z Asociace pro mezinárodní otázky Jana Kužvarta.

 • Vánoční utrácení
 • Neckářův rok

  41:23 do playlistu

  Neckářův rok
  O největší comeback na české hudební scéně se letos postaral Václav Neckář. S kapelou Umakart natočil k Luňákovu animovanému snímku Alois Nebel úspěšnou píseň Půlnoční – na serveru YouTube si ji už pustilo přes jeden a půl milionu lidí. Na podzim navíc Neckář oznámil návrat na pódia. V lednu a únoru objede s kapelou Bacily 14 klubů a na léto chystá několik festivalových vystoupení. Čím si 68letý zpěvák současné publikum získal? A jak si při koncertech poradí s následky nedávné mozkové mrtvice? Odpovídat bude kulturní redaktor ČT Petr Vizina.

Přehrát vše

Související