iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 12. 2011
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2199
zhlédnutí

Události, komentáře

Bitva o miliardy z daní — Ratingová hrozba — Carský luxus v Praze — Tak pravil LaChapelle

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bitva o miliardy z daní

  0:37 do playlistu

  Bitva o miliardy z daní
  V kabinetu doutná spor o to, jak rozdělovat daňové příjmy městům a obcím. Všechny strany chtějí přidat středně velkým městům. ODS ale zároveň požaduje, aby příspěvky pro Prahu, Brno, Ostravu a Plzeň zůstaly na současné úrovni. To podporují i primátoři metropolí. Plán občanských demokratů ale naráží na představy TOP 09. Strana argumentuje špatným ekonomickým výhledem a navrhuje seškrtání příspěvků pro čtyři největší města o pět miliard. Taková je i hlavní myšlenka návrhu rozpočtového určení daní z dílny Miroslava Kalouska. Je ale opravdu nutné brát peníze velkým městům? Snížila by se kvůli tomu v metropolích životní úroveň? A hrozí v případě zastropování příspěvků pro největší města úpadek českého venkova? Otázky pro předsedu poslaneckého klubu TOP 09 a STAN Petra Gazdíka, předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru a primátora Ostravy z ČSSD Petra Kajnara.

 • Přímá volba prezidenta
 • Ratingová hrozba

  26:15 do playlistu

  Ratingová hrozba
  Agentura Standard & Poor's by mohla v příštích měsících snížit rating patnácti zemí eurozóny. To by výrazně zkomplikovalo snahy politiků na odvrácení krize. Překvapivá zpráva přišla jen několik desítek hodin před zásadním summitem, na kterém se mají evropští lídři dohodnout na nových pravidlech fungování měnové unie. Kvůli prohlášení S&P se tak jednání opět ponese v nervózní atmosféře a výsledek se nikdo neodváží předpovídat. Proč přišlo varování od analytiků právě teď? Můžou agentury svým hodnocením překazit složitě vyjednané politické dohody? A co by po případném snížení evropských ratingů následovalo? Hostem Událostí, komentářů bude profesor ekonomie Michal Mejstřík.

 • Carský luxus v Praze

  34:34 do playlistu

  Carský luxus v Praze
  Od čtvrtka se na Pražském hradě předvedou skvosty uměleckých sbírek z moskevského Kremlu. Některé exponáty vůbec poprvé v historii opustí Rusko. Bude mezi nimi i část korunovačních klenotů nebo vzácné ikony pravoslavných světců. Unikátní výstavu zahájí ruský prezident Dmitrij Medvěděv. Proč se díla z kremelských sbírek v zahraničí příliš často neobjevují? Které exponáty jsou nejcennější? A díky čemu se poklady ruských carů podívají právě do Prahy? Odpovídat bude ředitelka muzeí moskevského Kremlu Jelena Gagarinová.

 • Tak pravil LaChapelle

  41:36 do playlistu

  Tak pravil LaChapelle
  Galerie v pražském Rudolfinu vystavuje fotografie Davida LaChapella. Americký umělec svými snímky kritizuje konzumní společnost a s vervou vystupuje proti prvoplánové reklamě. Rád zobrazuje kontroverzní témata, inspiraci hledá u Andyho Warhola a nezastaví se ani před výjevy z bible. Instalace v Rudolfinu představuje jeho celoživotní tvorbu a nabídne nejznámější i polozapomenuté snímky. Podobný projekt byl před dvěma lety k vidění v Paříži a stal se tam kulturní událostí roku. Jak bude na výstavu reagovat české publikum? A které umělce LaChapellovy fotografie plné barevné surovosti ovlivnily? Zeptáme se kurátora výstavy Otto M. Urbana.

Přehrát vše

Související