iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 10. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
4525
zhlédnutí

Události, komentáře

Paroubkovo rozcházení — Mírumilovné ženy — Mezi Prahou a Washingtonem — Pražské jaro v Moskvě

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Paroubkovo rozcházení

  0:38 do playlistu

  Paroubkovo rozcházení
  Jiří Paroubek opouští ČSSD. Stranu, kterou ještě před rokem a půl vedl, teď nazývá „soft verzí ODS“. Obviňuje bývalé ústecké spolustraníky z napojení na tamní mafii a kritizuje sociálnědemokratické hejtmany z porušení volebních slibů. Paroubka následují další dva sociální demokrati – Jiří Šlégr a Petr Benda. Společně mluví o nové straně a mají velké plány. Prvním cílem by mohlo být hejtmanské křeslo v Ústeckém kraji. Podaří se jim to? Jak se chce Jiří Paroubek vymezit vůči sociální demokracii? A jak jeho odchod komentují sociální demokraté? Hosty Událostí, komentářů budou expremiér a poslanec Jiří Paroubek a senátor za ČSSD Jiří Dienstbier. Je v českém politickém prostoru dostatek místa pro novou levicovou stranu? Odpoví politoložka a analytička Událostí, komentářů Martina Lustigová.

 • Mírumilovné ženy

  30:16 do playlistu

  Mírumilovné ženy
  Matka jemenské revoluce, liberijská prezidentka a mírová aktivistka. Letošní Nobelovu cenu za mír získaly poprvé v dějinách najednou tři ženy. Komise ocenila jejich nenásilný boj za prosazování demokracie v Africe a arabském světě. Dvě z vyznamenaných pochází z Libérie, kde se zasadily o potlačení dlouholeté občanské války. Co Nobelova cena pro malou zemi na západě černého kontinentu znamená? A jak se ocenění liberijské prezidentky promítne do tamního politického boje? Odpovídat bude afrikanista a bývalý velvyslanec ČR v několika středoafrických státech Vladimír Klíma.

 • Mezi Prahou a Washingtonem

  37:37 do playlistu

  Mezi Prahou a Washingtonem
  Poprvé v historii se v Praze sešli čeští a američtí ambasadoři, kteří posledních třicet let formovali vztahy mezi oběma státy. Asistovali pádu železné opony nebo koordinovali vstup ČR do Severoatlantické aliance. O tom, jak se v průběhu let vyvíjela česko-americká diplomacie a jak se na ni její hlavní aktéři s odstupem dívají, bude reportáž Bohumila Vostala.

 • Pražské jaro v Moskvě

  42:42 do playlistu

  Pražské jaro v Moskvě
  V ruském hlavním městě jsou poprvé k vidění fotografie Josefa Koudelky, které zachycují pražské události ze srpna 68. Autor se díky nim stal členem prestižní agentury Magnum. V bývalém srdci Sovětského svazu je ale vpád vojsk do Československa pořád kontroverzním tématem. Jak na výstavu reagují návštěvníci? A co si Koudelka od ní slibuje? Odpovídat bude přímo fotograf a autor expozice Josef Koudelka.

Přehrát vše

Související