iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 9. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4546
zhlédnutí

Události, komentáře

Papež v Německu — Ohrožené sociální dávky? — Nebezpečný satelit? — Kniha desetiletí

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Papež v Německu

  0:35 do playlistu

  Papež v Německu
  Papež Benedikt XVI. je na první státní návštěvě Německa. Setkal se s politiky a jako první hlava katolické církve promluvil v německém parlamentu. V berlínských ulicích ale proti papeži protestují tisíce lidí, kterým vadí hlavně jeho odmítavé postoje k homosexualitě nebo antikoncepci. Velkým tématem je i skandál se zneužíváním nezletilých duchovními. I kvůli němu církev opustil rekordní počet lidí. Podaří se papežovi dostat německou katolickou církev z krize? Nezastíní jeho návštěvu protesty? A změnil se nějak jeho pohled na kritizovaná témata? Přímo do Německa se spojíme se zahraniční zpravodajskou ČT Evou Pláničkovou. Z Vatikánu pak aktuální situaci v církvi okomentuje historik a publicista Jaroslav Šebek.

 • Ohrožené sociální dávky?

  18:18 do playlistu

  Ohrožené sociální dávky?
  Městské úřady si stěžují na nejasnosti okolo vyplácení dávek sociální péče od příštího roku. Na starosti ho totiž mají nově mít úřady práce. Chybí ale příslušný zákon, který by určil kolik úředníků bude potřeba. Počítá se přibližně s polovinou současného stavu, která se na úřad práce přesune. Obce tvrdí, že tak málo lidí nebude moci celou agendu zvládnout a navíc se možná ani nestihnou přestěhovat. Tajemníci městských úřadů se tak obrátili na zákonodárce, aby situaci urychleně vyřešili. Hrozí kolaps vyplácení sociálních dávek? Nechali zákonodárci nutné úpravy systému na poslední chvíli? A jsou obce dobře informované o aktuální situaci? Zeptáme se ředitele Generálního ředitelství úřadu práce Jiřího Kubeši a tajemníka jihlavského magistrátu Lubomíra Dohnala.

 • Nebezpečný satelit?

  30:08 do playlistu

  Nebezpečný satelit?
  Šestitunová družice se řítí k Zemi. Vyřazený americký satelit, který je kvůli nedostatku paliva odsouzen k samovolnému zániku, se při cestě atmosférou rozpadne a některé menší části shoří. Až 26 kusů ale podle odborníků na povrch dopadne – a to v pátek. Jen se přesně neví kam. Sonda dosloužila před šesti lety a od té doby krouží na oběžné dráze díky setrvačnosti. NASA tvrdí, že lidem nebezpečí nehrozí. Proč NASA nezajistila kontrolovaný pád satelitu? Skutečně není žádný důvod k obavám? Může se podobná situace opakovat, třeba i u větších těles? Problém rozebereme s Tomášem Přibylem, spolupracovníkem České kosmické kanceláře.

 • Kniha desetiletí

  40:55 do playlistu

  Kniha desetiletí
  Možná, že odcházíme Jana Balabána - to je vítězná kniha soutěže Magnesia Litera – Kniha desetiletí. Dětskou knihou jsou Lichožrouti Pavla Šruta. Vítěze vybrala více než stovka osobností z literární branže a rozhodovalo se mezi jednotlivými vítězi každoroční soutěže. V čem je kniha Jana Balabána unikátní? Jak se v ní odráží Česko posledních let? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude Miroslav Balaštík, šéfredaktor nakladatelství Host.

Přehrát vše

Související