iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 9. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

38 hlasů
16814
zhlédnutí

Události, komentáře

Schválený rozpočet — Nový generální ředitel ČT — Uznat Palestinu?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Schválený rozpočet

  0:37 do playlistu

  Schválený rozpočet
  Překvapivě rychle schválil Nečasův kabinet rozpočet na příští rok. Ruku pro něj zvedli i ministři za Věci veřejné, kteří své „pro“ podmiňovali navýšením peněz pro resort dopravy. Fond dopravní infrastruktury nakonec získá o čtyři miliardy víc, než se plánovalo. Schodek rozpočtu bude 105 miliard korun – jak chtěl ministr financí Kalousek. Proč se Věci veřejné spokojili s čtyřmi miliardami navíc, když požadovali devět? Kde našel ministr financí peníze pro dopravu – nebudou chybět někde jinde? A co říká návrhu rozpočtu opozice? Diskutovat přijde ministr dopravy Pavel Dobeš /VV/, místopředsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Helena Langšádlová /TOP 09/ a ekonomický expert ČSSD Jiří Havel.

 • Nový generální ředitel ČT

  19:13 do playlistu

  Nový generální ředitel ČT
  Novým generálním ředitelem České televize je Petr Dvořák. Někdejšího šéfa Televize Nova zvolila Rada ČT ve druhém kole. Získal dvanáct z patnácti hlasů a porazil tak bývalého šéfa stanice Óčko Hynka Chudárka. Do funkce oficiálně nastoupí 1. října. Kam se bude televize veřejné služby pod jeho vedením ubírat? Petr Dvořák bude hostem Událostí, komentářů.

 • Uznat Palestinu?

  36:15 do playlistu

  Uznat Palestinu?
  Už v pátek chtějí Palestinci předložit Valnému shromáždění OSN žádost o uznání vlastního státu. Politici i diplomati stupňují tlak na předsedu palestinské samosprávy Mahmúda Abbáse, aby to nedělal a raději začal znovu jednat přímo s Izraelem. Na západním břehu Jordánu mezitím roste napětí. Za uznání státu demonstrovaly v Ramalláhu tisíce lidí. Přehodnotí Palestinci svou žádost? Jak se k ní postaví OSN? A je reálné, že spolu začnou Izrael a Palestina jednat samy – bez prostředníků? Hostem bude komentátor Českého rozhlasu Jan Fingerland. Nabídneme také rozhovor s členem nejvyššího vedení Organizace pro osvobození Palestiny Ahmadem Madždaláním. Izraelský postoj vysvětlí mluvčí vlády Mark Regev.

Přehrát vše

Související