iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 8. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
3351
zhlédnutí

Události, komentáře

Jak zastavit krizi? — Trestní stíhání Jančíka? — Petice za marihuanu — Cheikh Lô v Česku

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak zastavit krizi?

  0:34 do playlistu

  Jak zastavit krizi?
  Jak vyvést Evropu z dluhové krize? Odpověď hledali v Paříži zástupci dvou nejsilnějších evropských ekonomik - německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Nervózní světové trhy je pozorně sledovaly. Co čeká Evropskou unii - sjednocení, nebo rozpad? Jaká je budoucnost eura? A podaří se evropským lídrům vyřešit dluhové problémy? Téma pro ekonoma a bývalého viceguvernéra ČNB Luďka Niedermayera, ekonoma a koordinátora pro zavedení eura Oldřicha Dědka a ekonoma a politologa žijícího v Německu Petra Robejška.

 • Trestní stíhání Jančíka?

  22:26 do playlistu

  Trestní stíhání Jančíka?
  Bývalý starosta Prahy 5 Milan Jančík by měl být trestně stíhaný. Vyplývá to z analýzy, kterou si nechala vypracovat radnice a Česká televize ji má k dispozici. Jančík měl podle ní zneužít své pravomoci při uzavírání smluv s firmou na vymáhání pohledávek - Agenturou Prahy 5 a.s. Podle odhadů tím mohl radnici způsobit škodu i v řádech desítek milionů korun. Jančík to odmítá. Čeho přesně se měl exstarosta dopustit? Začne ho policie trestně stíhat? A co závěrům analýzy říká samotný Milan Jančík? Zeptáme se ho. Přijde i Stanislav Beránek z Transparency International.

 • Petice za marihuanu

  34:46 do playlistu

  Petice za marihuanu
  Lékaři, pacienti a vědci spustili petici za legalizaci léčby konopím. Pomáhá například u roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby a rakoviny. Jenže nemocní se většinou dostávají do křížku se zákonem, když si marihuanu sami pěstují nebo ji shánějí na černém trhu. Jak přesně by se měl změnit zákon o návykových látkách? A jakým způsobem by se pěstování a distribuce konopí kontrolovala? Otázky pro člena petičního výboru z Centra adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Tomáše Zábranského. Na stanovisko Národní protidrogové centrály se zeptáme jejího ředitele Jakuba Frydrycha.

 • Cheikh Lô v Česku

  44:49 do playlistu

  Cheikh Lô v Česku
  Největší hvězda současné world music je v Praze. Senegalský hudebník Cheikh Lô tady představí svou nejnovější desku Jamm, která přináší směs kubánských vlivů, jazzu, funky i reggae. Dnešní koncert v Akropoli zahájí festival světové hudby s názvem Respect Plus. Rozhovor s Cheikh Lô nabídneme na závěr pořadu.

Přehrát vše

Související