iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 8. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
4560
zhlédnutí

Události, komentáře

Zachráněné Spojené státy? — Vyhrocená situace v Sýrii — Shořela Petrova bouda — Posmrtná horečka kolem Amy

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zachráněné Spojené státy?

  0:37 do playlistu

  Zachráněné Spojené státy?
  Bankrot Spojených států se zdá být odvrácen. Po týdnech sporů se dokázaly špičky demokratů a republikánů dohodnout na navýšení stropu pro státní dluh. Dohodu ještě musí schválit Kongres. Co přinese dohoda největší ekonomice světa? Vyřeší problémy, které Spojené státy dostaly až na pokraj krachu, nebo jen jednorázově „zalepí“ díru v americkém rozpočtu? A může si politickou dohodu přičíst prezident Obama jako své vítězství? Rozebereme s profesorem ekonomie z Fordhamovy univerzity v New Yorku Milanem Zeleným a redaktorem Hospodářských novin Danielem Anýžem.

 • Vyhrocená situace v Sýrii

  26:13 do playlistu

  Vyhrocená situace v Sýrii
  Napětí v Sýrii se stupňuje. Epicentrem bojů se stává město Hamá. V neděli vtrhla do centra města syrská armáda a podle neověřených informací zabila sto lidí. Útok se opakoval i dnes. Proč se armáda soustředí právě na město Hamá? Jak může situaci v zemi ovlivnit začínající postní měsíc ramadán? Otázky pro blízkovýchodního zpravodaje Českého rozhlasu Břetislava Turečka.

 • Shořela Petrova bouda

  34:13 do playlistu

  Shořela Petrova bouda
  Jedna z nejstarších krkonošských horských bud lehla popelem. Petrova bouda, zapsaná na seznamu kulturních památek, byla poslední roky pro turisty uzavřena a chátrala. O jak vzácnou památku Krkonoše přišly? Proč nebyla v posledních letech turisticky využívána? A co by ji mělo nahradit? Téma pro krajinného ekologa Pavla Klimeše.

 • Posmrtná horečka kolem Amy

  42:37 do playlistu

  Posmrtná horečka kolem Amy
  Smrt jako marketingový tah? V případě Amy Winehousové tahle morbidní poučka platí stoprocentně. Týden po smrti zpěvačky se její hudba vyhoupla na vrchol britské hitparády. Proč smrt umělců vyvolává u fanoušků takovou vlnu zájmu? Jak s chováním fanoušků pracují hudební vydavatelství? Na závěr přijde hudební publicista Ladislav Poeta Zeman.

Přehrát vše

Související