iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 7. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
4880
zhlédnutí

Události, komentáře

Terorista před soudem — Kůrovcová válka — Amy is dead

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Terorista před soudem

  0:37 do playlistu

  Terorista před soudem
  Norsko prožívá nejsmutnější dny od 2. světové války. Po útocích Anderse Behringa Breivika zemřelo přes 70 lidí. K výbuchu v Oslu i střelbě na ostrově Utoya se přiznal, ale zároveň za ně odmítá nést kriminální odpovědnost. Údajně bojoval za lepší Evropu. Soud mu bez přítomnosti kamer zatím udělil 8 týdnů samotky ve vyšetřovací vazbě. Ještě se ale neví, kdy padne definitivní rozsudek. Jak vypadá Oslo a jeho okolí tři dny po masakru? A byl Breivik opravdu jediným útočníkem? Z hlavního města Norska se přihlásí zpravodajka ČT Eva Pláničková. Dokážou se Norové s tragédií vyrovnat? A jak se změní tamní život? Odpoví zástupkyně norského velvyslance v Česku Tijana Balac Nilsen. Souvisí nějak útoky s rostoucím radikalismem v Evropě? A co vyplývá z Breivikova deníku plného xenofobních narážek? Zeptáme se odborníka na terorismus a extremismus z Ústavu mezinárodních vztahů Marka Čejky.

 • Kůrovcová válka

  24:37 do playlistu

  Kůrovcová válka
  Správě šumavského Národního parku došla trpělivost a nedaleko Modravy vyhlásila malou válku ekologickým aktivistům. Soud totiž lesníkům posvětil kácení tří tisícovek stromů postižených kůrovcem. Část napadeného lesa ale 11 dní bránili ortodoxní ochránci přírody. Lesní dělníci je tak museli za asistence policie vytlačit pryč. Která strana má pravdu? A je porážení nemocných stromů opravdu jediným řešením? O (ne)přiměřeném boji proti kůrovci budou debatovat ředitel Správy NP Šumava Jan Stráský a zástupce ekologických aktivistů z Hnutí DUHA Jaromír Kyzour.

 • Amy is dead

  39:16 do playlistu

  Amy is dead
  Smrtí ve vlastním domě skončila kariéra sedmadvacetileté zpěvačky Amy Winehouse. Odborníci se rozplývali nad jejím jedinečným hlasem. Veřejnost byla ale často v šoku z jejích drogových a alkoholových excesů. Jako první britská interpretka v historii získala v jednom roce 5 prestižních ocenění Grammy. Zároveň ale často navštěvovala věznice a detoxikační zařízení. Přišel hudební svět o jeden z největších talentů? Nebo byla Amy Winehouse jen (ne)oblíbenou postavičkou bulvárních plátků? Otázky pro kulturního redaktora ČT Petra Vizinu.

Přehrát vše

Související