iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 7. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
2968
zhlédnutí

Události, komentáře

Schválený rozpočet — Goran Hadžič dopaden — Hladomor v Somálsku — Zrušit KSČM?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Schválený rozpočet

  0:35 do playlistu

  Schválený rozpočet
  Po dramatickém jednání schválil Nečasův kabinet rozpočet na příští rok. Schodek by měl být 105 miliard. Proti návrhu se ostře postavily Věci Veřejné, jejich koaliční partneři je ale nakonec přehlasovali. Sazba DPH se na devatenáct procent zvedat nebude. V roce 2012 má být ve dvou sazbách – dvacet a čtrnáct procent, další rok pak sedmnáct a půl procenta. Proč se ministru financí nepodařilo prosadit devatenáctiprocentní sazbu? A co přesně bude postupné zvyšování DPH znamenat? Zeptáme se šéfa rozpočtového výboru sněmovny Pavla Suchánka /ODS/ a předsedy poslaneckého klubu Věcí veřejných Víta Bárty. Názor opozice doplní předseda KSČM Vojtěch Filip.

 • Goran Hadžič dopaden

  19:30 do playlistu

  Goran Hadžič dopaden
  Poslední hledaný válečný zločinec z bývalé Jugoslávie je za mřížemi. Někdejšího prezidenta chorvatských Srbů Gorana Hadžiče zatkla srbská policie. Spravedlnosti unikal od roku 2004, kdy ho Haagský tribunál obvinil ze zločinů proti lidskosti a genocidy. Podrobnosti v reportáži.

 • Hladomor v Somálsku

  24:05 do playlistu

  Hladomor v Somálsku
  Dva regiony Somálska sužuje hladomor. Ve svém prohlášení to uvedla OSN. Nedostatek jídla ohrožuje polovinu somálského obyvatelstva, zvláště děti – třetina z nich trpí podvýživou. V postižených oblastech umírá denně až šest z deseti tisíc dětí mladších pěti let. Humanitární organizace bijí na poplach. Co se dá udělat pro odvrácení katastrofy? Odpoví ředitel občanského sdružení Adra Jan Bárta.

 • Zrušit KSČM?

  33:20 do playlistu

  Zrušit KSČM?
  Ministr vnitra Jan Kubice má do listopadu zpracovat návrh na pozastavení činnosti Komunistické strany Čech a Moravy. A to i přesto, že analýza, kterou jeho ministerstvo připravilo, podobný krok nedoporučuje. KSČM podle expertů nenaplňuje žádný z bodů, podle kterých by bylo její zrušení možné. Proč by měla být KSČM víc než dvacet let po sametové revoluci zrušena? A co plánům kabinetu říkají sami komunisté? Otázky pro předsedu KSČM Vojtěcha Filipa a poslance Stanislava Polčáka /TOP 09/.

Přehrát vše

Související