iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 5. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2685
zhlédnutí

Události, komentáře

(Ne)závadné okurky? — Bezpartijní Babák — Lidice jinak?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Ne)závadné okurky?

  0:34 do playlistu

  (Ne)závadné okurky?
  Střevní bakterie E. coli (EHEC) zabila už víc než 15 lidí a lékaři pořád neví, odkud se vzala. Podle hamburské ministryně zdravotnictví Cornelie Prüfer-Storcksové totiž španělské okurky neobsahovaly její toxickou variantu. Mezitím překonal počet podezření na nákazu tisícovku a bakterie dorazila i do Česka. Co tedy smrtelná průjmová onemocnění způsobuje? Je zelenina na českých pultech bezpečná? A čeká Evropu epidemie? Zeptáme se předsedy České vakcinologické společnosti Romana Prymuly, ředitele Státní zemědělské a potravinářské inspekce Jakuba Šebesty a ekozemědělce Petra Weidenthalera.

 • Bezpartijní Babák

  20:52 do playlistu

  Bezpartijní Babák
  Bez stranické příslušnosti a s policií v zádech - to je bilance Michala Babáka, který kvůli podezření z praní špinavých peněz přerušil členství ve Věcech veřejných. Strana tak přišla o spolehlivého donátora. Babák si totiž údajně vkládal na účet miliony a ty pak posílal do partajní kasy. Podezřelých transakcí si všimli detektivové z ministerstva financí a začali bohatého poslance vyšetřovat. Jak to ovlivní napjatou situaci ve vládní koalici? A jsou finanční výkazy politických stran důvěryhodné? Otázky pro reportéra MF Dnes Tomáše Syrovátka.

 • Lidice jinak?

  38:10 do playlistu

  Lidice jinak?
  Historický snímek o vypálení středočeské vesnice, nebo silný válečný příběh o osudu několika (ne)obyčejných lidí? Názory na nový film Petra Nikolaeva se různí. Jedni komentátoři oceňují to, že režisér nezabředl do strohého popisu válečné tragédie, druhým naopak chybí bližší představení lidické historie. Jak složité bylo natáčení? A na co si musí dát filmaři při zpracování historických událostí největší pozor? Hostem Událostí, komentářů bude režisér Petr Nikolaev a historik, specialista na dějiny Lidic Eduard Stehlík.

Přehrát vše

Související