iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 5. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
3348
zhlédnutí

Události, komentáře

Slavia na lopatkách — Potraty bez rodičů? — Průlomový verdikt — Neví(ý)chovný koncert

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Slavia na lopatkách

  0:35 do playlistu

  Slavia na lopatkách
  Slavia padla na všech frontách. Kvůli protestujícím příznivcům nedohrála pohárový zápas s Olomoucí, komise ČMFS jí odmítla udělit profesionální licenci a rozčílení fanoušci zdemolovali stadion. Co se právě teď děje v zákulisí nejstaršího českého fotbalového klubu? Mohla pořádková služba nepokojům v Edenu zabránit? A neměli by se na fotbalové stadiony vrátit policisté? Exkluzivním hostem UK bude generální ředitel SK Slavia Praha a bývalý bezpečnostní manažer ČMFS Miroslav Platil.

 • Potraty bez rodičů?

  18:03 do playlistu

  Potraty bez rodičů?
  Zatímco dosud museli gynekologové informovat rodiče o tom, že jejich dcera starší šestnácti let byla na potratu, novela zákona, kterou už brzy projedná vláda, jim takovou povinnost bere. Ministerstvo tvrdí, že změnu musíme přijmout, abychom vyhověli mezinárodním úmluvám. Dokážou nezletilí nést takovou zodpovědnost? A měli by rodiče znát všechna rozhodnutí svých dospívajících dětí? Etickou rovinu probereme s přednostou Ústavu etiky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Markem Váchou. Právní pohled přidá advokát a odborník na rodinné právo David Strupek.

 • Průlomový verdikt

  29:57 do playlistu

  Průlomový verdikt
  Za dvojnásobnou vraždu dostal pravicový extremista Nikita Tichonov doživotí. Předloni zastřelil v centru Moskvy známého obhájce lidských práv - advokáta Stanislava Markelova - a novinářku Anastasiju Baburovovou. Útočníkova přítelkyně, která při zločinu asistovala, stráví ve vězení 18 let. Jedná se o průlomový verdikt? A proč se ostatní vraždy novinářů nedaří vypátrat? Odpoví šéfredaktor ruského vysílání Rádia Svobodná Evropa Kiril Kobrin.

 • Neví(ý)chovný koncert

  40:46 do playlistu

  Neví(ý)chovný koncert
  Netradiční muzikantské uskupení Kašpárek v rohlíku bojuje proti zkostnatělé podobě hudební výchovy. Pro školáky připravilo Nevíchovný koncert - netradiční průlet hudební historií. Nahradí rockový koncert tradiční formu výuky? A jaký mají děti vztah ke klasické hudbě? V závěru Událostí, komentářů se na to zeptáme muzikologa Petra Kadlece.

Přehrát vše