iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 4. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

28 hlasů
7478
zhlédnutí

Události, komentáře

Bártův pád — Požár v Chropyni — Výročí stíhače Františka Peřiny

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bártův pád

  0:38 do playlistu

  Bártův pád
  Aféra s podezřením na uplácení uvnitř Věcí veřejných se stala neudržitelnou i pro hlavního aktéra – Víta Bártu. Rozhodl se rezignovat na post ministra dopravy. Prý kvůli tomu, že nechce brzdit reformní úsilí vlády. Osobní provinění ale neuznává. Naopak, své jméno se chystá očistit a v politice pokračovat. Premiér Nečas rezignaci Bárty přivítal. Naznačil ale, že průvan ve vládě bude daleko větší. A to i v souvislosti s dalšími informacemi, které živí dohady o promyšleném vybudování Věcí veřejných s cílem zvyšovat ekonomický vliv firmy ABL. Má Bárta v politice ještě šanci? Můžou být Věci veřejné po posledních aférách důvěryhodným koaličním partnerem? Jak razantní budou další změny ve vládě? A nemůžou vyvolat naopak spory, které pokračování spolupráce definitivně znemožní? Hosty politické debaty budou nová šéfka poslaneckého klubu VV Karolína Peake, poslankyně ODS Jana Černochová, předseda pražské TOP 09 František Laudát a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

 • Požár v Chropyni

  37:52 do playlistu

  Požár v Chropyni
  Od brzkých ranních hodin hoří podnik na zpracování plastů v Chropyni na Kroměřížsku. Na obrovský požár bylo nasazeno přes sto hasičů. Část města musela být evakuovaná. Celodenní boj s ohněm mapuje reportáž, kterou vám nabídneme.

 • Výročí stíhače Františka Peřiny

  39:48 do playlistu

  Výročí stíhače Františka Peřiny
  Generál nebe. Tak se říkalo Františku Peřinovi – legendárnímu stíhacímu pilotovi, který se během druhé světové války proslavil v bitvách o Francii i o Británii, ve kterých sestřelil nejméně 12 německých letadel. Od jeho narození uplynulo právě dnes 100 let. Jeho válečná hrdinství, ale i útěk do zahraničí po komunistickém puči v únoru 1948, si připomeneme s předsedou Svazu letců ČR Oldřichem Rampulou.

Přehrát vše

Související