iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 4. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

20 hlasů
3178
zhlédnutí

Události, komentáře

Koaliční válka? — Novorozenecké dilema — Nalezený Airbus — Izraelsko-palestinský tanec

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Koaliční válka?

  0:42 do playlistu

  Koaliční válka?
  Kolem výroku druhého muže Věcí veřejných Jaroslava Škárky o úplatcích od lidí kolem Víta Bárty za mlčení o financování strany se vyrojila řada spekulací. Sám Škárka svá tvrzení zpochybnil a mluví o mystifikaci vůči novinářům. Poslanec VV Michal Babák, údajný roznašeč obálek s hotovostí, naopak řekl, že by mohlo jít o řízenou akci. Naznačil, že je Škárka napojen na vlivné zákulisí ODS. A na rostoucí rozpory Věcí Veřejných s ODS by mohla ukazovat i další událost. Ministr Dobeš /VV/ totiž jmenoval proti vůli premiéra Nečase svým poradcem Ladislava Bátoru, někdejšího kandidáta nacionalistické Národní strany. Můžou být informace o nezákonných praktikách ve Věcech veřejných pravdivé? Nebo šlo od Škárky jen o snahu stranu poškodit v rámci nějaké mocenské hry? Hosty úvodu Událostí, komentářů budou poslanec Michal Babák /VV/ a Erik Tabery, šéfredaktor týdeníku Respekt, který Škárkovy výroky, přes slib jeho anonymity, zveřejnil.

 • Novorozenecké dilema

  24:12 do playlistu

  Novorozenecké dilema
  Jak nastavit hranici, od kdy zachraňovat těžce nezralé novorozence? Debatu na toto téma chce otevřít ministr Heger. Podle neonatologů a porodníků se ročně podaří zachránit desítky dětí, které jsou pod oficiální hranicí životaschopnosti. Ministr ale namítá, že úspěchy velmi nákladných zákroků jsou spíše náhodné a peníze pak můžou chybět naopak na efektivnější léčbu těch, kteří mají lepší perspektivu uzdravení. Je tento argument z etického hlediska přijatelný? Diskutovat o tom budeme s neonatoložkou Blankou Zlatohlávkovou.

 • Nalezený Airbus

  31:06 do playlistu

  Nalezený Airbus
  Až po téměř dvou letech se podařilo nalézt trosky francouzského letadla, které se v roce 2009 na cestě z Ria de Janeira do Paříže zřítilo s 228 lidmi na palubě do Atlantiku. Posádka hlubinného plavidla vrak našla v hloubce téměř 4000 metrů. Černé skříňky zachycující konverzaci pilotů před havárií se dál hledají. Proč se trosky letadla podařilo najít až po tak dlouhé době? A mohl zůstat záznam z černých skříněk i v tak extrémních podmínkách zachován? Téma pro pilota Karla Mündela.

 • Izraelsko-palestinský tanec

  38:50 do playlistu

  Izraelsko-palestinský tanec
  Čtveřice tanečníků, Arabů a Židů, vystoupí dnes a zítra v Praze v představení s názvem Klid. Má být svérázným uměleckým příspěvkem k izraelsko-palestinskému konfliktu. Jak představení vznikalo? A jakou optikou na konflikt nahlíží? Zeptáme se přímo choreografa a režiséra inscenace Arkadiho Zaidese.

Přehrát vše