iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 2. 2011
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

34 hlasů
3251
zhlédnutí

Události, komentáře

Dobešovy kontroverze — Vyhrocená Libye — Jak nabízet adopce? — Jubilejní Andělé

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dobešovy kontroverze

  0:39 do playlistu

  Dobešovy kontroverze
  Kolem ministra školství Josefa Dobeše se v posledních dnech vyrojilo hned několik kauz a dění v resortu začíná znepokojovat i koaliční partnery. Po podezření, že za ředitelku svého kabinetu sepsal seminární práci, přišla informace, že jeho dva bývalí přímí podřízení špehovali asi dvacítku úředníků. Nabourávali se do počítačů a četli jejich e-mailovou korespondenci. A kontroverze vyvolává i údajný plán ministra odvolat svou náměstkyni a na post dosadit Ladislava Bátoru, v minulosti člena nacionalistické Národní strany. Jaké mocenské boje se na ministerstvu školství rozehrávají? A věděl ministr o špehování podřízených? Nejen na to se zeptáme přímo Josefa Dobeše /VV/.

 • Vyhrocená Libye

  20:08 do playlistu

  Vyhrocená Libye
  Napětí v Libyi trvá. Přestože se zdá, že libyjský vůdce Muammar Kaddáfí už nemá pod kontrolou ani většinu armády a je pod silným tlakem místních i světa, ustoupit dál odmítá. Obavy z velkého krveprolití proto rostou. Sedmadvacítka kvůli tomu mobilizuje prostředky na evakuaci zhruba 10 tisíc Evropanů. Připravuje se i na možný masivní příliv uprchlíků. Do Bruselu se proto spojíme se zpravodajem Českého rozhlasu – Radiožurnálu Pavlem Novákem. O možné uprchlické vlně budeme mluvit s Lucií Sládkovou z Mezinárodní organizace pro migraci.

 • Jak nabízet adopce?

  29:54 do playlistu

  Jak nabízet adopce?
  Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo zákon, který zpřísňuje pravidla pro neziskové organizace působící v oblasti pomoci dětem. Úprava cílí hlavně na zveřejňování osobních údajů o dětech určených k adopci. Ministerstvo a ombudsman v této souvislosti kritizují Fond ohrožených dětí. Ten na internetu zveřejňuje fotky a citlivé informace o dětech, pro které hledá náhradní rodinu. Je možné to obhájit tím, že tato praxe zvyšuje šance dětí dostat se z ústavů? Nebo jsou pro ně možná rizika větší? Diskutovat o tom budeme s předsedkyní Fondu ohrožených dětí Marií Vodičkovou a Miloslavem Macelou z Ministerstva práce a sociálních věcí.

 • Jubilejní Andělé

  41:17 do playlistu

  Jubilejní Andělé
  V Praze se dnes budou už podvacáté udělovat hudební Ceny Anděl. Součástí jubilejního ročníku bude také vyhlášení nejlepších interpretů dvacetiletí. Kdo členy Akademie populární hudby letos nejvíc zaujal a co považují za nejlepší hudební počin za posledních dvacet let? Živě se z ceremoniálu přihlásí Petr Vizina z kulturní redakce.

Přehrát vše