iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 2. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

9 hlasů
1488
zhlédnutí

Události, komentáře

Egyptský „Den odchodu“ — Silniční změny — Umění Starého světa

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Egyptský „Den odchodu“

  0:38 do playlistu

  Egyptský „Den odchodu“
  Dnešek je „Dnem odchodu“, tedy alespoň pro egyptskou opozici, která si pátek vytyčila jako hranici pro odchod prezidenta Mubaraka. Ten ale zatím funkci nesložil. Stovky tisíc Egypťanů demonstrují v centrech Káhiry a Alexandrii. Zahraniční novináři mezitím čelí tvrdým útokům. Podle Výboru na ochranu novinářů jich egyptská policie jen za včerejšek pozatýkala 24. Odstoupí prezident Mubarak? A pokud ne, jak zareaguje opozice? Do Egypta se spojíme se zpravodajem Českého rozhlasu Břetislavem Turečkem. Téma pak rozebereme s politologem Bořivojem Hnízdem a předsedou brněnské islámské nadace Muníbem Hasanem.

 • Silniční změny

  26:16 do playlistu

  Silniční změny
  České řidiče čekají změny. Sněmovnou totiž prošla novela silničního zákona, která má hlavně zjednodušit bodový systém. Na měření rychlosti už nebudou upozorňovat značky. Od listopadu do března mají být povinné zimní pneumatiky. Počet bodovaných přestupků se sníží ze čtyřiceti čtyř na dvacet sedm. A případy, kdy neukáznění řidiči dostanou jen jeden bod, mají zmizet úplně. Nulová tolerance alkoholu za volantem ale zůstane. Je novela silničního zákona změnou k lepšímu? Diskutovat bude stínový ministr vnitra Jeroným Tejc /ČSSD/ a poslanec Michal Babák /VV/.

 • Umění Starého světa

  40:55 do playlistu

  Umění Starého světa
  Unikátní díla antických umělců, egyptské rakve a klínopisné tabulky nebo umění starověké Číny, Koreje a Tibetu jsou ode dneška k vidění v Paláci Kinských na Staroměstském náměstí. Nová stálá expozice Národní galerie, otevřená u příležitosti jejího 215. výročí, přibližuje 7 tisíc let vývoje světového umění. Na detaily se zeptáme japanoložky Heleny Honcoopové z Národní galerie.

Přehrát vše

Související