iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 12. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

37 hlasů
9178
zhlédnutí

Události, komentáře

Zdravotnický stav nouze? — Studijní dráhy romských dětí — Příběhy divadelních opon

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zdravotnický stav nouze?

  0:45 do playlistu

  Zdravotnický stav nouze?
  Pokud nebude kvůli hromadným odchodům lékařů v některých krajích možné zajistit ani základní akutní péči, uvažuje ministr zdravotnictví Leoš Heger o vyhlášení stavu nouze. V takovém případě by totiž bylo možné doktorům, kteří dali výpověď, nařídit, aby se do práce alespoň na přechodnou dobu vrátili. Stínový ministr zdravotnictví ČSSD David Rath už takové řešení ostře odmítl, spíše zdrženlivé jsou zatím i reakce z krajů. Může být varianta vyhlášení stavu nebezpečí opodstatněná a právně možná? A jaké jsou další možné scénáře krizového plánu? Hosty úvodu Událostí, komentářů budou ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/, jeho stínový protějšek z ČSSD David Rath a Jan Kudrna z katedry ústavního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

 • Studijní dráhy romských dětí

  31:37 do playlistu

  Studijní dráhy romských dětí
  Česko je kritizováno za segregaci romských dětí ve speciálních školách. Aktuální průzkum v sociálně vyloučených lokalitách teď ukázal, že vyhráno nemají, ani když nastoupí na základní školu. Romských dětí ji nedokončí víc než třetina a v dalším vzdělávání jich pokračuje v porovnání s ostatními vrstevníky mnohanásobně méně. Proč jsou romské děti v českém vzdělávacím systému méně úspěšné? Téma pro sociologa a spoluautora výzkumu Karla Čadu a Lenku Ficovou z odboru speciálního vzdělávání a rovných příležitostí ve školství MŠMT.

 • Příběhy divadelních opon

  43:26 do playlistu

  Příběhy divadelních opon
  Specifický výtvarný formát a zároveň nezbytná součást jeviště, která odděluje prostor diváků a prostor herců. Opony odrážejí historii i vývoj chápání divadla. Pod názvem Malované opony divadel českých zemí teď vychází unikátní publikace, která tuto svébytnou součást umění mapuje. Povídat o knize si budeme s její spoluautorkou Vítězslavou Šrámkovou.

Přehrát vše

Související