iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 12. 2010
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

48 hlasů
9090
zhlédnutí

Události, komentáře

Zdravotnický kolaps? — „Zločinec“ Chodorkovskij — (Ne)střídavá péče — Karel Kramář /1860-1937/

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zdravotnický kolaps?

  0:35 do playlistu

  Zdravotnický kolaps?
  Brzy už by mělo být jasněji, kolik příští rok doopravdy odejde lékařů. Lékařský odborový klub začal vedením nemocnic rozesílat výpovědi těch, kteří se připojili do akce Děkujeme, odcházíme. Podle odhadů odborářů jich je zhruba 3800. Ministerstvo zdravotnictví a kraje čekají na přesná čísla – začínají už ale připravovat krizový plán. Narušení provozu hrozí téměř u poloviny nemocnic. Je příští rok ohrožená plnohodnotná zdravotnická péče pro všechny? Hosty úvodu Událostí, komentářů budou prezident České lékařské komory Milan Kubek a zástupce vládní koalice – poslanec TOP 09 a zároveň lékař Aleš Roztočil.

 • "Zločinec" Chodorkovskij

  26:42 do playlistu

  "Zločinec" Chodorkovskij
  Kdysi nejbohatší Rus – podnikatel Michail Chodorkovskij – se na svobodu, zdá se, jen tak nedostane. Bývalému oligarchovi měl skončit osmiletý trest za zpronevěru a krácení daní příští rok. Soud ho teď ale uznal vinným i z krádeže ropy a praní špinavých peněz. Hrozí mu dalších šest let vězení. Nejen opozice označuje proces za vykonstruovaný a za politickou objednávku. Proč má premiér Putin na odstavení Chodorkovského takový zájem? A může mít verdikt negativní dopad na ruskou ekonomiku a příliv zahraničních investic? Otázky pro Jaroslava Šimova z ruské redakce Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda.

 • (Ne)střídavá péče

  33:58 do playlistu

  (Ne)střídavá péče
  S daleko častějším svěřováním dětí do střídavé péče rodičů po rozvodu počítá novela zákona o rodině, která míří do sněmovny. Nyní končí po rozvodu 90 procent dětí v péči matky, střídavou výchovu soudy nařizují jen přibližně ve třech procentech případů. Nově by měly mít soudy povinnost střídavou péči rozvedeným rodičům navrhnout jako první možnost. Je střídavá péče pro dítě vždy nejlepším řešením? Jaká jsou její rizika? Mluvit o tom budeme s dětským psychologem Václavem Mertinem.

Přehrát vše