iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 12. 2010
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

40 hlasů
8375
zhlédnutí

Události, komentáře

Od petice k výpovědím — Nobelova cena na dálku — Věci ideové — 40leté Poučení — Automat Svět

58 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Od petice k výpovědím

  0:36 do playlistu

  Od petice k výpovědím
  Signatáři petice „Děkujeme, odcházíme“ přecházejí od slov k činům. Lékaři masově podepisují výpovědi, které chtějí hromadně podat ke konci roku. Z jednotlivých krajů už zaznívají první čísla. Například v Brněnské úrazové nemocnici podepsalo výpověď 72 lékařů ze sta. Dá se lavina výpovědí ještě nějak zastavit? A co by české zdravotnictví čekalo, pokud by všichni odhodlaní výpověď skutečně podali? Debatovat budou ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/ a ředitel Brněnské úrazové nemocnice Karel Doležal.

 • Nobelova cena na dálku

  18:31 do playlistu

  Nobelova cena na dálku
  Letošní Nobelova cena míru byla sice udělena, nikdo ji ale nepřevzal. Laureát, čínský disident a literární kritik Liou Siao-po si totiž odpykává 11letý trest za údajné rozvracení státu, jeho manželka je držena v domácím vězení. Jak Čína reaguje na výzvy k propuštění Siao-poa z vězení, které dnes zazněly hned z několika stran? Otázka pro zpravodaje ČT v Pekingu Tomáše Etzlera. Může rozhodnutí Nobelova výboru poškodit vztahy mezi Čínou a Západem? V pražském studiu se zeptáme sinologa Martina Kříže.

 • Věci ideové

  31:56 do playlistu

  Věci ideové
  Věci veřejné se chystají na víkendovou ideovou konferenci. Kam budou směřovat po neúspěchu v podzimních volbách? Podrobnosti v reportáži analytičky Martiny Lustigové.

 • 40leté Poučení

  36:13 do playlistu

  40leté Poučení
  Před čtyřiceti lety schválila KSČ Poučení z krizového vývoje. Dokument, který se stal závaznou normou pro interpretaci událostí roku 1968. Jak důležitým krokem v tzv. normalizaci bylo vydání tohoto dokumentu? A přetrvávají ve společnosti stále některé dezinterpretace období pražského jara? Rozebereme s historikem Lukášem Cvrčkem.

 • Automat Svět

  43:15 do playlistu

  Automat Svět
  Legendární stavbě, spojené s životem i dílem pábitele Bohumila Hrabala, hrozí bezprostřední zánik. Co brání záchraně dominanty pražské Libně? A o jak cennou architektonickou stavbu by tak mohla Praha přijít? Téma pro architekta Miroslava Cikána.

Přehrát vše