iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 12. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

33 hlasů
7543
zhlédnutí

Události, komentáře

Podezření v ČSSD — Sníh a mrazy — Maskované drogy — Jak se obléká klubová scéna?

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Podezření v ČSSD

  0:37 do playlistu

  Podezření v ČSSD
  Pražský radní Lukáš Plachý za ČSSD podle zveřejněných nahrávek nabízel stotisícový úplatek za zajištění hlasů při sestavování kandidátek. Dnes rezignoval – vinu ale hází na vyloučeného kolegu Ivana Jirkovského. Ten podle něj záznam pořídil jako provokaci a sám Plachý prý vyjednával „jen naoko“. Proč padla vina na toho, kdo na uplácení upozornil? A jak je možné, že se aféra řeší až teď, když o ní vedení vědělo už dlouhou dobu? Téma pro zastupitele hlavního města a lídra ČSSD pro Prahu Jiřího Dienstbiera ml. Komentář přidají Petr Kolář z Lidových novin a Alexandr Mitrofanov z Práva. A probereme i další aktuální kauzu ČSSD, ve které starosta Pardubic-Dubiny Ján Kasič čelí obvinění, že se úplatkem snažil bránit odvysílání pro něj nepříznivé reportáže.

 • Sníh a mrazy

  22:44 do playlistu

  Sníh a mrazy
  Na některých místech v Česku znovu hustě sněží, silné mrazy mají vydržet až do neděle – o víkendu by teplota mohla místy klesnout až na mínus dvacet stupňů. Komplikace způsobené počasím shrne reportáž, nabídneme i podrobnou předpověď na další dny.

 • Maskované drogy

  30:54 do playlistu

  Maskované drogy
  Vydělávat a přitom co nejvíc omezit rizika postihu – to je jeden z trendů na trhu s psychotropními látkami. Stále víc se prosazují tzv. „designer drugs“ – tedy psychiku ovlivňující chemikálie, které jsou ale vyrobené z látek v zemi legálních. Běžně se pak ke všemu prodávají se zastírající nálepkou – „sběratelský předmět“. Jak rozšířené jsou tyto nové syntetické drogy? A představují ještě větší riziko než ty tradiční? Zeptáme se specialisty na nové drogy Romana Peška.

 • Cholera na Haiti
 • Jak se obléká klubová scéna?

  42:24 do playlistu

  Jak se obléká klubová scéna?
  Najde se mezi českými hudebníky někdo, kdo má osobitý image a styl? A jak se oblékají čeští hudební fanoušci – invenčně, nebo stádně? Nejen na tyto otázky hledá odpověď kniha „Zde jsou psi“, která mapuje vizuální kulturu české klubové scény. Povídat si o ní budeme se spoluautorem publikace Michalem Nanoru.

Přehrát vše

Související