iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 11. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

63 hlasů
6882
zhlédnutí

Události, komentáře

Korejská přestřelka — Relikviář sv. Maura — Teroristické hrozby — Cena Jindřicha Chalupeckého

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Korejská přestřelka

  0:37 do playlistu

  Korejská přestřelka
  Napětí mezi Jižní a Severní Koreou se nebezpečně vyhrotilo. Při dělostřelecké přestřelce na sporné námořní hranici zemřeli dva jihokorejští vojáci. Obě strany se teď obviňují, kdo celou přestřelku vyprovokoval. Předznamenává dnešní incident zhoršování vztahů mezi sousedy? Může přerůst do většího konfliktu? Debatovat budou koreanista Tomáš Horák a politický geograf Michael Romancov.

 • Relikviář sv. Maura

  21:51 do playlistu

  Relikviář sv. Maura
  Po deseti letech se na Pražský hrad vrací jedna z nejcennějších českých památek. Relikviář svatého Maura. Tomu odpovídal i dnešní převoz z Bečova, který střežili policisté z Útvaru rychlého nasazení. Jaká je historie relikviáře? Zeptáme se historika Jaroslava Šebka. A jak komplikované je tak vzácný předmět bezpečně převézt? Téma pro Michala Nešetřila z bezpečnostní agentury.

 • Teroristické hrozby

  34:40 do playlistu

  Teroristické hrozby
  Německo a země Beneluxu jsou ve střehu. Podle tajných služeb by se právě tyto státy mohly stát terčem útoku teroristů. V Belgii, Německu a Nizozemí dnes bylo zatčeno deset osob, které jsou podezřelé z přípravy atentátu v Belgii. V pondělí se zase kvůli bezpečnosti uzavřela prosklená kopule Říšského sněmu v Berlíně. Téma rozebereme s odbornicí na terorismus Radanou Makariusovou.

 • Cena Jindřicha Chalupeckého

  42:50 do playlistu

  Cena Jindřicha Chalupeckého
  Dnes večer se dozvíme jméno už jednadvacátého umělce, který získá Cenu Jindřicha Chalupeckého. Rozhovor s vítězem na závěr pořadu. Kam směřuje mladé české umění? A jaká je jeho úroveň? Otázky pro Lenku Lindaurovou ze Společnosti Jindřicha Chalupeckého.

Přehrát vše

Související