iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 11. 2010
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

54 hlasů
8985
zhlédnutí

Události, komentáře

Skoupá občanka — ČSSD: hledání nové tváře — Mocná Čína — Boj proti pirátům — Komiksy Emmanuela Guiberta

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Skoupá občanka

  0:37 do playlistu

  Skoupá občanka
  Bez údaje o rodinném stavu, místu bydliště a dokonce i bez rodného čísla. Tak by mohl v budoucnu vypadat občanský průkaz. Na základě novely, kterou schválili poslanci, si budou moct lidé vybrat, co všechno o sobě zveřejní. Zbytek informací bude uvnitř čipu. Ochrání nový systém lépe osobní údaje? Nezpůsobí existence několika verzí průkazů chaos? A jak funguje identifikace občanů v zahraničí? Debatovat o tom budeme s náměstkem ministra vnitra Františkem Vaverou a expertem na ochranu soukromí Filipem Pospíšilem.

 • ČSSD: hledání nové tváře

  19:24 do playlistu

  ČSSD: hledání nové tváře
  Boj o post budoucího šéfa ČSSD nabírá obrátky. Oba hlavní kandidáti – úřadující předseda strany Bohuslav Sobotka a hejtman Michal Hašek – představili recepty, jak by měla vypadat pro voliče atraktivní sociální demokracie nové generace. V čem se jejich vize liší? A na jaká témata může strana nové voliče nalákat? Téma pro komentátora Práva Alexandra Mirofanova.

 • Mocná Čína

  25:10 do playlistu

  Mocná Čína
  Nejmocnějším člověkem planety je podle časopis Forbes čínský prezident Chu Ťin-tchao. A ten aktuálně dostává své pověsti – v Evropě čile domlouvá rekordní miliardové kontrakty a evropští státníci se poslušně vyhýbají jakýmkoli kontroverzním tématům. Může se rezignace na řešení ideologickým odlišností časem obrátit proti Západu? Co čím dál tím silnější Čína pro svět znamená? Otázky pro sinologa Štěpána Pavlíka.

 • Boj proti pirátům

  32:30 do playlistu

  Boj proti pirátům
  Malé rybářské čluny s muži vyzbrojenými samopaly proti mohutným, skvěle vybaveným fregatám s dalekonosnými děly a vycvičenou posádkou. Tak vypadá střet mezi somálskými námořními piráty a speciální flotilou Evropské unie. Zdá se… jasná převaha. Proč se přesto nedaří pirátské útoky zastavit? O nástrahách protipirátského tažení v exkluzivním rozhovoru s Haakanem Nilssonem, kapitánem švédské válečné lodi Carlskrona, která je právě teď v akci v Indickém oceánu.

 • Komiksy Emmanuela Guiberta

  39:06 do playlistu

  Komiksy Emmanuela Guiberta
  V Praze vrcholí pátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! Jedním z nejzajímavějších hostů je letos francouzský tvůrce Emmanuel Guibert, věnující se hlavně obrazovým politickým reportážím. V rámci přehlídky pokřtí třetí díl českého překladu svého komiksu Alanova válka. Jakou formou příběh amerického veterána z druhé světové války ztvárnil? Hostem závěru pořadu bude přímo Emmanuel Guibert.

Přehrát vše

Související